Jump to content
  • 0

Zmiana kategorii


juby

Question

Czy istnieje jakiś sposób żeby w kilkuset produktach na raz zmienić kategorię?

Nie wiem jak to się stało ale podczas importu csv sporo produktów "trafiło" do kategorii głównej przez co są one nie widoczne. Chciałbym to teraz ponaprawiać ale na piechotę tj. wchodząc w każdy produkt z osobna zajmie mi to wieki, wersja 1.6.0.9

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Najprościej byłoby to zrobić za pomocą SQLa w phpmyadmin, w sumie to dośc proste zapytanie w stylu: 

UPDATE `prestashop`.`ps_category_product` SET `id_category` = '1' WHERE `ps_category_product`.`id_category` = 2 AND `ps_category_product`.`id_product` IN (1,2);

SET `id_category` = '1'  - tu zmień na numer docelowej kategorii

WHERE `ps_category_product`.`id_category` = 2  - tu zamiast '2' trzeba podać nr kategorii głównej, w której się znajdują produkty

`id_product` IN (1,2); - tu w nawiasie należy podać numery ID produktów, które mają zmienić kategorię.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Brzmi nieźle tylko teraz mam jeszcze pytanie jak znaleźć numer kategorii "Główna" bo to właśnie do niej wleciały produkty, sam jej nie robiłem i była w panelu jakby od początku poza tym w sklepie też jej nie widać a pozostałe mają "przypisany" widoczny numer.

No i czy w jednym takim zapytaniu mogę wpisać kilkanaście, kilkadziesiąt produktów naraz? Bo błędnie przypisanych produktów mam naprawdę sporo i pisać takie coś też zajmie wieczność ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli tych produktów do przeniesienia jest dużo, to możesz po prostu wykluczyć najpierw te, które powinny pozostać w kategorii głównej, a wszystkie inne, które wymagają przeniesienia zanotować do zapytania SQL i wykonać  update na nich.

 

i Hatak słusznie rzecze: sprawdź najpierw tabelę pc_category_product

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Panowie trochę słabo to ogarniam, gdzie mam szukać tej tabeli pc_category_product ?

 

Druga rzecz którą zauważyłem:

w sklepie po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła np. "scissors" nie wyświetla się żaden produkt i dopiero gdy w panelu wejdę w dane produkty "scissors" i w zasadzie nic nie robiąc klikam tylko  "zapisz" produkt nagle zaczyna się pokazywać w sklepie w wyszukiwarce. Trochę to kłopotliwe żeby wszystkie produkty sprawdzaćczy są w wyszukiwarce :/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ps_category_product

 

eh, a więc najpierw wypadałoby dowiedzieć się, jak o jest z tym przypisaniem produktów do kategorii:

menu Zaawansowane->Menadżer SQL, stwórz nowe zapytanie (Add new sql query)

Nazwij jak chcesz, a w pole poniżej wklej: 

SELECT * FROM ps_category_product

Zapisz, zapytanie pojawi się poniżej, naciśnij je aby zobaczyć wynik.

Zobaczysz tabelekę, gdzie w nagłówku zobaczysz id_category, id_product, position.... i same numerki

pierwsza kolumna to numer kategorii, druga to id produktu trzecia to pozycja produktu w kategorii.

 

I teraz w nowym oknie idź do produktu, który jest przez pomyłkę w kategorii głównej, zapisz jego numer ID, i wyszukaj ten sam numer w tabeli, odpowiedniej kolumnie, to pozwoli Ci określić jaki numer ma kategoria główna, dla pewności możesz sprawdzić jeszcze inne produkty, pamiętaj bowiem, że niektóre produkty mogą być w więcej niz jednej kategorii.

Dzięki tej tabelce, możesz zobaczyć wszystkie ID produktów w katalogu głównym, jeśli masz wiele produktów, to lepiej po prostu wykluczyć z listy te, które mają zostać, a cała reszta będzie do przeniesienia.

 

Jak już się tego dowiesz, no to dobrze, teraz jeśli też znasz numer kategorii docelowej, możesz wykonać zapytanie, które podałem Ci przed tem w phpmyadmin... jeśli nie znasz phpmyadmin nawet z nazwy i nie wiesz gdzie tego szukać... no to mamy problem, jeśli jednak masz do tego dostęp to już sobie raczej z resztą poradzisz.

 

A co do Twojego nowego problemu, to nie rozumiem o co chodzi.. o jakim panelu mówisz? Swoją drogą zawsze w przypadku problemów podawaj adres URL sklepu, będzie łatwiej pomóc zrozumieć błędy, które się pojawiają.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...