Jump to content
  • 0

Ten sam produkt pod inną nazwą w zależności od kategorii


elBarto1

Question

Czy istnieje możliwość, żeby ten sam produkt widniał pod inną nazwą w różnych kategoriach? Chodzi o to, żeby produkt miał inną nazwę w zależności od kategorii ale wspólny stan magazynowy, czyli jeżeli pozostanie 1 sztuka i zostanie kupiona automatycznie znika z pozostałych kategorii, w których posiada inną nazwę.

 

edit: chodzi o to, że np. sprzedaję żarówki samochodowe i chciałbym, żeby klient mógł wybierać je po modelu swojego samochodu, a wiadomo, że np. h7 pasuje to wielu modeli, jak to najlepiej zrobić?

Edited by elBarto1 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie zrobisz tego w ten sposób, żeby to nazwa się zmieniała w zależności od kategorii.

 

Przypisz do kilku kategorii jeżeli posiadasz taki podział.

Do tego dopisz w opisie jakie modele no i jeżeli ludzie szukają u Ciebie żarówek wpisując w wyszukiwarce "Żarówka do Audi Q7"

to możesz zwiększyć rolę opisu w wyszukiwaniu.

 

Ja bym to tak widział :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuję za odpowiedź, takie rozwiązanie jest na tę chwilę, przypisane do kilkudziesięciu kategorii,

rodzi to niestety problem tego typu, że opis jest bardzo długi przez co nieczytelny.

Czy ma ktoś jeszcze pomysł jak można to "obejść", na za zasadzie że np. w kategorii audi q7 mam produkt "żarówka pozycyjna audi q7", a w kategorii q5 mam produkt "żarówka pozycyjna audi q5" - 2 lub 1 produkt posiadające ten sam stan magazynowy, może jest na to jakiś sposób. Jak uniknąć sytuacji, gdy zostanie ostatnia sztuka i zostanie jednocześnie kupiona w 2 kategoriach.

Edited by elBarto1 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

To jest całkiem dobry pomysł, jeżeli jest taka możliwość nie chciałbym, żeby działo się to przy każdym produkcie.

Np. mam kategorie: "żarówki" "po modelu samochodu" "audi" "q5" "żarówka pozycyjna" i teraz po kliknięciu dopisuje "żarówka pozycyjna q5" analogicznie ten sam produkt z tym samym stanem magazynowym w kategorii:
"żarówki" "po modelu samochodu" "audi" "q7" "żarówka pozycyjna" i teraz po kliknięciu dopisuje "żarówka pozycyjna q7".
Jeżeli jest sposób, aby tak to rozwiązać to jak najbardziej.

 

Idealnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie wspólnego stanu magazynowego dla różnych produktów, no ale skoro tak się nie da to trudno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...