Jump to content
  • 0

Problem z domyślną walutą na Multistore Presta 1.6.0.9


effectdesign

Question

Witam.

Mam problem z domyślną walutą na sklepie postawionym w Prestashop 1.6.0.9 z funkcją Multistore.

Podczas wybrania waluty domyślnej innej niż "poslski złoty" dzieją się bardzo dziwne rzeczy.

1) Cena, produktu wyświetla się inna na stronie głównej kategorii np. screeny:

post-275419-0-16712800-1418682548_thumb.jpg

post-275419-0-31697700-1418682952_thumb.jpg

Czy ktoś się spotkał z takim dziwnym błędem? Sklep korzysta z "Multistore". Bardzo dziwna sytuacja.

Jak mógłby ktoś pomóc. Męczę się z tym ze dwa dni. Przeinstalowywałem na nowo i dalej to samo.

Wyłączałem moduły i dalej to samo.

 

Edited by effectdesign (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam Panowie.

:) Dzięki wielkie za wskazówki. Ale to nie było to. Ten błąd jest napewno zawarty w szablonie default-bootsrap, bo instalowałem inne dla testów i jest ok. Kiedyś w wersji Presta 1.6.0.8 miałem problem z klikalnością menu na smartfonach. I nie tylko na jednym modelu. Zauważyłem, że ten błąd został naprawiony w 1.6.0.9.

Kolejny problem, który się pojawił to ustawienia domyślnej waluty.

Czy jeśli chcę ustawić domyślną walutę to muszę dla wszystkich sklepów w "Multistore" oddzielne ceny produktów wprowadzać?

Załóżmy mam teraz domyślną walutę "polski złoty" w sklepie i jest ok wszystko, ale to ustawienie wystarczy mi wyłącznie w sklepie "POLSKA".

Problem się pojawia, gdy chcę zrobić domyślną walutę w sklepie "NIEMCY" oraz "CZECHY", które mam w sklepie jako dodatkowe na "MULTISTORE".

Wtedy te kwoty jakieś dziwne się robią to co było w Polsce w "polskim złotym" pojawia się Czechach w "koronie czeskiej"

Czy obowiązkowo trzeba wprowadzać te kwoty we wszystkich sklepach od nowa?


 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A stosujesz przelicznik walut?

Cześć.

 

Stosuję ten Prestashopowy w 1.6.0.9 i zmieniają mi się waluty prawidłowo, gdy mam ustawiony domyślny "polski złoty". Jeżeli ustawiam inną walutę to zmienia mi się np. przelicznik w taki sposób, że 1000 zł = 1000 kcz i zamiast pokazywać mi się w skali 1zł to 6.60 kcz to pokazuje mi się tak jakby 1 zł był dzielony na 6.60 kcz a nie mnożony.

 

Czy da się to jakoś obejść?

 

Czy muszę wklepywać ceny odzielnie dla Polski i odzzielnie dla Czech.

 

Oczywiście mówię cały czas o "Multistore" - sklepie Indie oraz Czechy.

 

Jakbyś mógł lub ktoś coś mi doradzić w tej kwestii.

 

? ? ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...