Jump to content
tayfun476

Tek Sepette 1 den fazla kupon kullanım sorunu

Recommended Posts

merhaba prestashop 1.6.09 versiyon kullanmaktayım ve müşterilere indirim kuponu göndererek kampanya düzenlemekteyim fakat şöyle bir sorunum var müşteriler ellerindeki günü dolmamış kuponları aynı yani tek sepette kullanarak maliyetin altında satış yapmama sebep oluyorlar.   

istediğim tek sepette sadece 1 kupon kullanılması ayarı varda benmi bulamadım veya çekirdekte yoksa nasıl engelleyebilirim. yardımlarınız için teşekkürler.

LokAPZ.jpg

post-804368-0-15402800-1416946134_thumb.jpg

Yaklaşık 21 gün oldu ama hala bir cvp yok illa ücretli destekmi isteyelim eğer ücretli destek isteseydik türkiyedeki ücretli yazılımları kullanırdık. lütfen cevap veriniz...

Anladığım kadarı ile bir sepette sadece bir kupon eklene bilsin istiyorsunuz, bu işlemin 3 yöntemi var....

1 - kupona zaman sınırı koymak...

2 - sepete indirm oran limiti yani fiyat kuralı eklemek

3 - kupon ekleme alanında küçük bir modifiye ile kupon ekle denildiğinde işlem sonrası bu alan kapanacak "onclick="$(this).hide();" kullanıla bilir...

4BZ51i0.png

Bu arada bu yöntemle yaptım ilginize teşekkürler.

1. adımda sepet kuralına giriyoruz

O3qroz.jpg

2. adımda ise birleştirilebilen sepet kurallarını siliyoruz ve 1 den fazla kuponu aynı anda kullanamıyor müşteri..

ZAD5Xk.jpg

• Like 1

merhaba,

siteye yeni üye olan kullanıcıların ilk alışverişlerinde 10TL indirim yaptırmak istiyorum,

nasıl yapabilirim?

On 12/17/2014 at 5:19 PM, tayfun476 said:

Bu arada bu yöntemle yaptım ilginize teşekkürler.

1. adımda sepet kuralına giriyoruz

O3qroz.jpg

2. adımda ise birleştirilebilen sepet kurallarını siliyoruz ve 1 den fazla kuponu aynı anda kullanamıyor müşteri..

ZAD5Xk.jpg

Çözüm için teşekkürler ;)

On 5/8/2017 at 9:19 PM, Royiv24 said:

merhaba,

siteye yeni üye olan kullanıcıların ilk alışverişlerinde 10TL indirim yaptırmak istiyorum,

nasıl yapabilirim?

Merhaba,

Toplam kupon kullanım miktarının hemen altında müşteri bazlı kullanım sayısı var. "Tüm kullanıcılar için geçerli tutar" Çevirisi sizde veya bende farklı olabilir. 1Üye 1 kere kullanacak şekilde ayarlayabilirsiniz.