Jump to content
  • 0

Długo wczytywana strona


tokasmart

Question

Witam wszystkich

 

Mam PS 1.6.0.9 + multistore i w momencie gdy klikam w przeglądarce adres strony jakiś proces PHP obciąża serwer prze kilka sekund na 100% - co go może generować?

 

PS jest na serwerze dedykowanym

Cache przeniosłem na RAM

CDN Cloudflare

Cache w preście: system plików, głębokość 3

PHP zoptymalizowane, limit pamięci PHP: 2048M

Mysql zoptymalizowane

Sklep pobiera media z 3 statycznych subdomen

Mcrypt

Minifity JS, HTML, CSS

Powinno działać idealnie

 

Presta była czyszczona z produktów, zamówień itp całkowicie + baza.

Procesor, Ram itp nie są nawet w połowie zużyte, czyli sklep działa dobrze, zrobiłem wszystko na maxa co potrafiłem, a dalej coś obciąża na początku ładowania sklep - ogólnie zniechęca na samym starcie do przeglądania, przy tak dużej konkurencji gdzie strony szybko się wczytują, a są o wiele gorzej zoptymalizowane. Będę kompresował zdjęcia i dodawał dysk SSD, ale proces dalej bedzie się generował i tak naprawdę może go tylko skrócić.

 

Zobaczcie sami na Timeline, na pierwsze wywołanie (bywa więcej):

http://gtmetrix.com/reports/www.heilo.pl/hJlForiC

 

Pisałem do serwerowni to odpisali tylko, że coś na początku obciąża PHP na 3 sekundy i to wszystko.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Slow logi cos mówia ??

Co rozumiesz cache do ramu ??

Jak wyglada sprawa iowait skoro masz serwer msql www jeszcze cachujesz struktore katalogów ?? nawet SSD czasmi nie pomorze bo zapychasz kontroler....

Dodatkowo sprawdz ustwienia CF jesli robisz minify to potrafi zapchac php w prescie jak uzywasz CF to i tak to zrobi za Ciebie kolejny lag... ZObacz pierwsze wlasnie MInify czy to on nie robi zamieszania.

I jeszcze pytanie jaki masz CPU ja potrafie zapchać 6 rdzeni na czasmi to lepiej nie nie zapchane bo szybciej realizuje serie zapytań... Pod warunkiem ze obciażenie nie wynika z w/w lub podobnych czynników

Link to comment
Share on other sites

  • 0

dzięki za odpowiedź

 

Jak wspomniałem wszystko działa idealnie tylko ewidentnie PHP zużywa na początku ładowania 100% serwera

 

Nie cachuje mi się na ftp tylko na pamięci RAM - o to mi chodziło.

Dzieje się tak z Minifity Cloudflare i bez.

W kodzie jak nie było Minifity jeszcze gorzej było, cloudflare pod tym wzgledem praktycznie nic nie zrobił

Procek 4 dzenie 

 

Co to są slow logi?

 

Największy problem i jedyny jest w tym że nie ogarniam w ogóle xdebug bo tam wszystko będzie czarno na białym

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli chodzi o RAM to miałem na myśli to że kiedyś cache miałem w katalogu głównym sklepu cache/smarty/compile teraz mam zmienione na cache.off i wszystko idzie do dev/shm/cache/cachefs

 

Przy włączonym memcache wolniej mi działa presta dlatego mam ustawiony system plików.

Nie wiem jakiego workera używam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

I powoli do przodu zobacz tego slow loga i zmniejszaj stopniowo czas obserwuj iowait. Wykorzystaj apc lub cos do cachowania obiektów jesli z memcachem chodzi wolniej to znaczy ze cos jest on zle ustawiony dość częsty błąd spotykamy. Workera sobie sprawdź z prostego faktu dość często instalacja apacha instaluje prefork który jest pod 1rdzen powinien być worker albo event. Jeśli php chdzi w konfiguracji php-fpm zrób LoadBalancer.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wtrącę się na 1 sek,, :D

Raczej wątpię aby to php coś Ci generowało?

Masz serwer w Polsce, ip polskie a DNS-y wskazują na coś dziwnego w dodatku w USA - San Francisco? - nie myślałeś aby wrócić do domyślnych ^_^

Tak masz laga na dns. Ale jest wiele innych profitów z CF ale trzeba sie troche wykazać przy konfiguracji tego. Ale to temat rzeka a ip masz w SF ale trasa z warszawy lub Pragi przeważnie chba ze serwery padną ale nie pamiętam takiej sytuacji.

A presta i php ehhhh....

Ale powiedz mi ogolnie biorąc pod uwagę CF to statyki są względne... Ale powiedz mi cos więcej o konfguracji Twoich statycznych serwerów bo zobacz to one w 1 kolejności maja serwować dane maja zapewnić prędkość ładowania css obrazków a u Ciebie stoi Apache do tego to trochę jakby ścigać sie ciężarówką.

A slow log możesz w htacess czasmi dodac.

A wracając do dna to jak jest host jest skonfigurowany to masz tylko 1 zapytanie...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak masz laga na dns. Ale jest wiele innych profitów z CF ale trzeba sie troche wykazać przy konfiguracji tego. Ale to temat rzeka a ip masz w SF ale trasa z warszawy lub Pragi przeważnie chba ze serwery padną ale nie pamiętam takiej sytuacji.

A presta i php ehhhh....

Ale powiedz mi ogolnie biorąc pod uwagę CF to statyki są względne... Ale powiedz mi cos więcej o konfguracji Twoich statycznych serwerów bo zobacz to one w 1 kolejności maja serwować dane maja zapewnić prędkość ładowania css obrazków a u Ciebie stoi Apache do tego to trochę jakby ścigać sie ciężarówką.

A slow log możesz w htacess czasmi dodac.

A wracając do dna to jak jest host jest skonfigurowany to masz tylko 1 zapytanie...

Sprawdź te DNSy ^_^

To jakieś dziwne przekierowanie na jeszcze dziwniejszą stronę  :D

W/g mnie to powoduje 90% opóźnień.

Dnsy wyglądają tak: anna.ns.cloudflare.com i drugi równie dziwny  ;) - kierują na jeszcze dziwniejsze strony (jeżeli w ogóle na cokolwiek kierują bo często nie wskazują nic :ph34r: )

Ps. "Kaczor" kompilacja jest raczej ok...

Edited by PMaster (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sprawdź te DNSy ^_^

To jakieś dziwne przekierowanie na jeszcze dziwniejszą stronę  :D

W/g mnie to powoduje 90% opóźnień.

Dnsy wyglądają tak: anna.ns.cloudflare.com i drugi równie dziwny  ;) - kierują na jeszcze dziwniejsze strony (jeżeli w ogóle na cokolwiek kierują bo często nie wskazują nic :ph34r: )

Ps. "Kaczor" kompilacja jest raczej ok...

Start Offset: 0.106 s

DNS Lookup: 56 ms

Initial Connection: 49 ms

Time to First Byte: 805 ms

Content Download: 35 ms

 

Static 1

Start Offset: 1.281 s

DNS Lookup: 134 ms

Initial Connection: 32 ms

Time to First Byte: 40 ms

 

static2

Start Offset: 1.323 s

DNS Lookup: 5 ms

Initial Connection: 32 ms

Time to First Byte: 257 ms

 

static3

Start Offset: 1.321 s

DNS Lookup: 6 ms

Initial Connection: 32 ms

Time to First Byte: 223 ms

 

Wiec widać ze to nie problem DNS

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...