Jump to content
  • 0

[ROZWIĄZANY] Problem z wydajnością - ładowanie kombinacji


Viktorson

Question

Cześć,

 

Jakiś czas temu okazało się, że wszystkie wprowadzone do tej pory produkty wyświetlają na froncie ten sam index. Identyczny z indexem nadanym produktowi bazowemu, z którego były kopiowane.

Co ciekawe w Backoffice był wyświetlany index prawidłowy, indywidualny dla każdego produktu.

Po sprawdzeniu w bazie tabeli "ps_product_attribute" okazało się, że to kombinacje "trzymają" nr indexu produktu bazowego. Jako, że produktów było około 200, a każdy z nich ma ponad 800 kombinacji, miałem

w tabeli ponad 160 tyś. wpisów do poprawki.

Poprawiłem je. Jednak zrobiłem to metodą partyzancką, a nie SQL'em. Wyeksportowałem tabele do pliku CSV, zmieniłem co było do zmiany i zaimportowałem ten plik z powrotem do bazy.

I do tego momentu wszystko jest pięknie.

Zauważyłem jednak, że po tej operacji atrybutu produktu ładują się znacznie dłużej. Nawet pół minuty gdy wcześniej było to kilka sekund. Z tego tez powodu po załadowaniu produktu nie można jeszcze rozpocząć wybierania jego atrybutów, ani dodać go do koszyka dopóki nie załaduje się nr indexu w opisie.

Czy da się jakoś przyśpieszyć działanie Presty? Produktów do wprowadzenia jest jeszcze kilkakrotnie więcej i boje się, że sklep całkiem zamuli.

 

Pozdrawiam.

Edited by Viktorson (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...