Jump to content
  • 0

Błąd przy Rejestracji - "Id_Country jest wymagane"


Chmurek

Question

Mam problem z którym walczę już kilka dni i się poddałem a mianowicie, zainstalowałem PrestaShop 1.6.0.9, jak narazie wszystko było OK do momentu aż zacząłem testować tryb dodawania nowego klienta, i zatrzymałem się na dodaniu Adresu, po wpisaniu wszystkich danych wyskakuje komunikat "Błąd Id_country jest wymagane", no i wszystko by było ok tylko w liście nie ma pola do wpisania Country.

Może ktoś wie jak to uaktywnić, dodatkowo nadmienię że dodając pole Country w Lokalizacja/Kraje nic się nie zmienia.

 

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wygląda na błąd w konfiguracji, masz tam ukryte pola typu państwo, kod pocztowy czy nip, jednak pole państwo nie pobiera żadnych informacji, sprawdź konfiguracje ponownie być może coś przeoczyłeś, jeśli nie to pozostaje przerobić tak preste aby sama pobierała ID państwa z tym że nie sprawdzi się to przy sprzedaży za granicę.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sprawdziłem, teoretycznie z tego co mi się wydaję to chyba wszystko jest ok, chyba że czegoś nie zauważam, ale jedno wydaje mi się, że jest nie bardzo:

po wejściu w "Lokalizacja/Kraje/PL" i ustawieniu wszystkiego tak jak na foto poniżej i zapisaniu wydaje się że wszystko się zgadza, ale po ponownym wejściu zauważyłem, że zmienia się "Country:name" na "Country?" i tu chyba jest coś nie tak, i też tu się kończy moja wiedza.

e9714d11881b0e0amed.jpg

i poniżej to co jest po ponownym wejściu i naciśnięciu Zapisz

117cbef406e4a5cdmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Naprawiłem, problem był następujący :

W pliku "address.tpl" w linii 113 był taki wpis :

 

{if $field_name eq 'Country:name' || $field_name eq 'country'}

 

Zmodyfikowałem go następująco i problem ustąpił

 

{if $field_name eq 'Country' || $field_name eq 'country:name'}

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...