Jump to content
  • 0

Prestashop - brak potwierdzenia zamowienia na email


dubliner

Question

24 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dziekuje, zrobione.

Jednak nie. Nie dochodza emaile ani do administratora ani do klienta.

Test wysylania emaili zrobiony.

Nie wiem czy to wazne ale w ustawieniach konta tam gdzie zmiana hasla i email jest opcja Polacz z Prestashop. To mialem na NIE. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jednak nie. Nie dochodza emaile ani do administratora ani do klienta.

Test wysylania emaili zrobiony.

Nie wiem czy to wazne ale w ustawieniach konta tam gdzie zmiana hasla i email jest opcja Polacz z Prestashop. To mialem na NIE. 

 

Podpinam się pod pytanie, u mnie wszystko włączone i też nie wysyła maili ani do admin ani do klienta 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Chmurek, jaką pocztę masz ustawioną jako sklepową, czyli tę, z której mają być wysyłane maile do klientów? Miałam podobne problemy, rozwiązało je założenie poczty na serwerze, na którym mam hosting plików. Wcześniej miałam na gmail. Do niektórych osób nie wysyłało wcale, do innych wysyłało wzory maili niewypełnione danymi zakupów itd. Kiedy założyłam na swoim serwerze i wstawiłam w backoffice wszędzie tam gdzie trzeba, problem zniknął. (Nie dochodzą maile do yahoo, który ma założoną jakąś blokadę na kilka maili z tego samego adresu).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

Mnie wysyła wszystko oprócz tych wiadomości do klienta które są w formularzu zamówienia po prawej na dole i nie wiem dlaczego.

 

Przychodzą mi maile od klientów i z informacjami ze sklepu o brakach i nowych zamówieniach.

 

Wysyłają sie maile o zmianie statusu zamówień.

 

A to sie nie wysyła :(

 

pic1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam. Mam i na wp.pl i na serwerze gdzie mam sklep linuxpl.com. Próbowale na obu i przez mail() i przez smtp i ciągle to samo. Niby wysyła a nic nie dochodzi. Tyle tylko że w tym samym formularzu zamówienia zmiany statusu zamówienia wysyła. Nie jest to jakimś wielkim problemem bo wysyłam z normalnej poczty a nie ze sklepu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja nie znam się jakoś bardzo na tym wszystkim. Jeśli wszystko jest dobrze ustawione, poczta jest na wykupionym serwerze, to ja bym napisala do dzialu technicznego tego serwera i opisała im problem. Mi to pomogło.

Aha, no oczywiscie w prescie musisz miec tego serwerowego maila wprowadzonego wszędzie ta, gdzie trzeba.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szablony są ... customer, new_order..... W trybie dev , gdy w zamówieniu próbuje wysłać ponownie maila rzeczywiście pojawia się : Błąd - Następujący szablon mail'a został zgubiony: /home/.../mails/gb/preparation.txt

ale w szablonie polskim nie mam również tego pliku i działa.

Edited by Agnieszka1983 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Stary temat ale odkopię, prestashop 1.7.6.9, mailalerts zainstalowany z katalogu modułów presty, wiadomości dochodzą z testowego formularza, dochodzą do admina o potwierdzeniu zamówienia, ale nie dochodzą do klienta, w statusie "oczekiwanie na przelew" mam zaznaczone wysyłaj email. Jaka może być przyczyna? W logach serwera nic nie ma o próbie wysyłki,

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problemem był szablon maila ustawiony przy tym statusie, był "bankwire", widocznie coś było błędne w nim, zmieniłem na pusty i zaczął wysyłać. Więc ten temat rozwiązany, ale pojawił się inny, nie są wysyłane maile z formularza kontaktowego w "kontakt z nami". Jest ustawiony odbiorca jako "biuro obsługi klienta", ale niestety nic nie dochodzi, w logach też pustka. W sklepie ustawione jest SMTP

 

edit: ok to też jest już rozwiązane, głupota ze strony prestashop, trzeba wejść w moduł formularz kontaktowy i tam włączyć wysyłanie maili. Domyślnie presta to ma wyłączone, głupie to.

Edited by mudol (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...