Jump to content
  • 0

Sklep testowy - kilka pytań


hatrick

Question

Chciałbym zrobić sobie sklep testowy to przetestowania działania modułów. i mam kilka pytań. Proszę mnie poprawić jeśli coś robię nie tak. Dodam że robię to pierwszy raz :) i proszę o wyrozumiałość.

1. skopiowałem sklep z mojadomen.pl przez ftp

2. Właśnie wgrywam na domenatestowa.pl

3. Potem przenoszę bazę

 Ale czy coś muszę zmieniać w samym sklepie, aby działało. Czy wystarczy że wykonam te powyższe czynności i wszystko będzie ok.

Czy coś jeszcze będzie trzeba zmienić?

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Bardzo dziękuję o to chodziło, ale czy możesz bardziej rozwinąć pkt z importem bazy. Nigdy się nie odważyłem kopać w bazie, dlatego moje pytania poniżej mogą się wydać dosyć proste, ale nie dla mnie :). A wydaje mi się że odpowiedzi na moje pytania pomogą innym.

Mam bazę ze sklepu i co dalej...opisze jak jak to widzę, a może ktoś mnie poprawi lub coś dopowie.

 

-Wchodzę w directAdmin, widzę dwie domeny. Tą na której jest obecny sklep np. mojadomena.pl oraz ta domena na której chce mieć testowy np. domenatestowa.pl

-wchodzę w DA w domenatestowa.pl

-wchodzę w phpMyAdmin (podaje login hasło). Tu widzę "+information_schema" oraz "+mojabazy"

- i tak po prostu wybieram "import" czy muszę coś wybrać/zaznaczyć/rozwinąć po lewej z tych "+information_schema" lub "+mojabazy"

- jeśli tylko"import" i "wykonaj" to czy coś zmieniam w tych ustawieniach zanim zrobię "wykonaj". U mnie wygląda to ta

- kodowanie znaków - utf8

- Zezwól na przerwanie importu... - zaznaczone

- Skip this number... - 0

- Format: - SQL

- Tryb zgodności SQL - None

Nie używaj AUTO_INCREMENT dla wartości zerowych - zaznaczone

 

Jak już baza się pojawi to czy trzeba ją jakoś przypisać do tej domeny, tylko gdzie. W jaki sposób to się ze sobą zgra.

Skąd sklep testowy wie że ta baza należy do niego?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by hatrick (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Najłatwiej zrób kopię jak w punkcie pierwszym:

Panel Administracyjny Prestashop (w sklepie) Zaawansowane > Backup Bazy Danych wykonaj i pobierz spakowany plik z kopią bazy danych.

Potem zaloguj się do phpMyAdmin nowej bazy, jeżeli widzisz też bazę +information_schema to wybierz +mojabaza i u góry kliknij Import, tam dodaj pobrany ze sklepu spakowany plik (coś w stylu 1234567-1234567.sql.bz2) zostaw ustawienia standardowe i kliknij Wykonaj

5565656262.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Najłatwiej zrób kopię jak w punkcie pierwszym:

Panel Administracyjny Prestashop (w sklepie) Zaawansowane > Backup Bazy Danych wykonaj i pobierz spakowany plik z kopią bazy danych.

Potem zaloguj się do phpMyAdmin nowej bazy, jeżeli widzisz też bazę +information_schema to wybierz +mojabaza i u góry kliknij Import, tam dodaj pobrany ze sklepu spakowany plik (coś w stylu 1234567-1234567.sql.bz2) zostaw ustawienia standardowe i kliknij Wykonaj

5565656262.png

Ale skąd sklep testowy będzie wiedział o tej bazie? Nie trzeba jej jakoś przypisać. Mam na serwerze 3 strony i jeden sklep. I jak wchodzę w phpmyadmin to widzę wszystkie bazy - jak rozwinę +majebazy.

Rozumie że tu mam dodać do tego +mojebazy? ale jak to się połączy ze sklepem testowym(nowo dodana baza)? Chyba że to tak samo z siebie? :) Choć wątpię...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Punkt 4:

Dane nowej bazy w pliku config/settings.inc.php

define('_DB_SERVER_', '127.0.0.1');
define('_DB_NAME_', 'xxxxxxxx');
define('_DB_USER_', 'xxxxxxxxxx');
define('_DB_PASSWD_', 'xxxxxxxxxx');

A widzisz...To mnie tak męczyło. A te dane typu user i passwd to podaję te którymi loguję się do bazy, tak?

Bardzo, ale to bardzo dziękuję za cierpliwość. Właśnie się wgrywa sklep na nową domenę. Jutro spróbuje to ogarnąć, w razie czego będę pisał...:) Jeszcze raz dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Częściowo udało się. Front office działa, ale sklep nie do końca. Działa tylko strona główna, ale wyświetla się tylko sam tekst w formie kolumny po lewej. Brak zdjęć banerów, czegokolwiek. Jest sam tekst. Gdzie może leżeć błąd.

Dodam że po kliknięciu na podkategorię wywala 404

Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcjami.

Edited by hatrick (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...