Jump to content
  • 0

Atrybuty produktu problem


derek1992

Question

Witam, zauważyłem pewien problem a dokładniej sytuacja wygląda tak, dodaję produkt do sklepu, ustawiam cenę np. 130zł, dodaję atrybut kolor: czarny (zaznaczam opcję wpływ na cenę, wagę, cenę jednostkową żadny), zapisuję produkt, klikam na stronie sklepu na produkt, zamiast widocznej ceny 130zł, pojawia się cena 434,56, klikając dodaj do koszyka, dodaję cenę 130zł. Sytuacja powtarza się do każdego dodanego produktu z atrybutem. Siedzę nad tym już kilka dni i nie mogę znaleźć przyczyny skąd Prestashop pobiera i wyświetla tą cenę, w koszyku wszystko jest ok. Z góry dziękuję za wszytkie sugestie naprawy tego smile.png zapomniałem dodać wersja Prestshop 1.6.0.9

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

hmmm zobacz e bazie jak to wygląda bo zmieniło tabelkę od atrybutów teraz atrybuty nie zwracałem uwagi na to dopóki przesady mi skrypty działać. Przepisałem i teraz działa ale duży problem byl cache niechcial tego czyścić wiec dokładnie sprawdź czy gdzieś cache co nie trzyma i memcache i kuknij w tabelki jak to wyglada

Link to comment
Share on other sites

  • 0

hmmm zobacz e bazie jak to wygląda bo zmieniło tabelkę od atrybutów teraz atrybuty nie zwracałem uwagi na to dopóki przesady mi skrypty działać. Przepisałem i teraz działa ale duży problem byl cache niechcial tego czyścić wiec dokładnie sprawdź czy gdzieś cache co nie trzyma i memcache i kuknij w tabelki jak to wyglada

 

Przyznam, że jestem trochę zielony, w tym temacie. Gdzie tego szukać ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

szczerze - mialem memcache w 1.4 i przestalem uzywac gdy zrobilem upgrade na 1.6 - nie jest tu az tak szybki i wlasnie ciagle trzeba bylo go resetowac po kazdej minimalnej "pierdółce"

 

Masz rację po upgrade do 1.6 memcache nie jest taki jak na poczatku a wszystko poprzez kwestia wilkości zapytań niestety presta nowa posiada większe zapytania i dlatego mimo działajacego memcache zapytania nie wszystkie sie cachuja i przez to wydajność jest słaba w większości rozmiar slaba jest 256k co starcza do jakieś 20-30% zapytań wystarczy podnieść rozmiar slabów i pogrzebać w memcache i już inna wydajność.

 

 

Przyznam, że jestem trochę zielony, w tym temacie. Gdzie tego szukać ?

 

Php my admin lub jako ze sa informację które można weryfikować za pomoca selecta możesz skożytać z menager sql w prescie

i zobacz co masz 

SELECT * FROM `ps_product_attribute_shop`

 

SELECT * FROM `ps_product_attribute`
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...