Jump to content
  • 0

Wymiary zdjęć


Matsu

Question

Chłopaki i dziewczyny, potrzebuję pomocy.

 

Chciałbym, aby zdjęcia, które pokazują się jako powiększone (po kliknięciu na stronie produktu ZOBACZ WIĘKSZE) otwierały się w swoim normalnym rozmiarze, a nie w zafixowanym kwadratowym okienku. Jest tak, jak w załączniku 1, a chcę żeby było tak, jak w załączniku 2 - oczywiście z grubsza, okienko też ma się powiększać ;P

 

Damy radę?

post-846802-0-42786100-1414419576_thumb.png

post-846802-0-13922300-1414419577_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Może inaczej, bo chyba niekoniecznie jasno napisałem o co mi chodzi.

 

Chcę, żeby powiększany obrazek - jeśli jest wystarczająco duży - otwierał się na całej dostępnej szerokości, i to w dodatku w ramce dopasowanej do niego, czyli jeśli obrazek jest prostokątny, to ramka prostokątna, jeśli kwadratowy to kwadratowa.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pokombinuj na tej samej stronie z ustawieniami:
Generują obrazy oparte na jednej stronie obrazu źródłowego
Spróbuj wybrać wysokość.
Wygeneruj ponownie miniatury.
Niestety nie wiem jak w wersji 1.6 zachowają się pozostałe miniatury.
W 1.5 były zdeformowane, pogrubione co wykluczało stosowanie tej opcji.
Sprawdź jak jest w 1.6 coś tam zmieniali może jest dobrze.
Duże zdjęcie powinno  się automatycznie skalować względem wysokości.
Ustawienie względem szerokości niepotrzebnie zwiększa rozmiar zdjęcia,
Które i tak jest skalowane do wysokości monitora.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Coś zepsułem po drodze i przestało mi wyświetlać dużą część zdjęć w FO, natomiast w BO wszystkie są. Chcę wygenerować miniatury od nowa, zaznaczam WSZYSTKO i klikam Wygeneruj Ponownie, czekam, i po chwili wyskakuje błąd

 

 

Nie można wczytać strony internetowej, ponieważ serwer nie wysłał danych.

Ponownie załaduj tę stronę internetową
Naciśnij przycisk ponownego załadowania, by przesłać dane wymagane do wczytania strony.
Kod błędu: ERR_EMPTY_RESPONSE

 

Czytałem, że przy regeneracji miniatur wychodza błędy przez zbyt wiele zapytań (prawie 1600 produktów mam, niektóre 2 zdjęcia).

Nie przejmować sie tym? Czy coś konkretnie zepsułem?

 

No i czy przy kolejnych regeneracjach zaznaczać NIE w

Usuń poprzednie obrazki 

Wybierz "Nie" tylko wtedy, gdy skończył się czas serwera i musisz powtórzyć generowanie?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie dobrze że robisz próby na żywym sklepie i jeszcze z taką ilością produktów.

Będzie coś ustawieniami serwera z czasem wykonywania skryptów.

Dokładnie nie napisze bo nie miałem nigdy takich problemów.

Sprawdzałem na demo i wszystko poszło bez błędów.

Nawet zdjęcia miniaturek nie są porozciągane, są tylko proporcjonalnie zmniejszone.

Ale żeby to wszystko dobrze wyglądało i tak trzeba zastosować jakiś ujednolicony format.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po pierwsze ograniczenia serwera nie są przeszkodą jeśli sam serwer odpowiada, robi się to tak że za pierwszym razem zaznaczasz usuń poprzednie obrazki, a jak serwer się wysypie to generujesz ponownie jednak już bez usuwania obrazków, ewentualnie możesz generować partiami wybierając z listy zdjęcia po kolei (według rozmiarów np. home, small etc.). Po drugie nie da się w łatwy sposób wykonać takiej modyfikacji ponieważ wielkość zdjęć jest z jednej strony określana wielkością zdjęcia thickbox a z drugiej strony jest to cały plugin w javie który za to odpowiada, więc możesz albo ustawić wielkość thickbox na inną albo przerobić funkcjonalność wyświetlania zdjęć. Ewentualnie pozostaje ci  kupić jakiś moduł, który rozszerzy funkcjonalność standardowego thickboxa.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za całe info panowie, postaram się to poskładać w całość.

 

Jedna prośba - gdybyście tylko mogli zerknąć na sklep, pochodzić trochę i popatrzyć, czy ładują się zdjęcia? Bo na wszystkich komputerach na których sprawdzałem poza pracą obrazki się wyświetlają, a w pracy - echo, tylko kilka działa.

 

Prooooszęęęęę ;)

www.erfarb.com.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za pomoc. Czyli prawdopodobnie coś się poblokowało na routerze przez który przechodzą dane (infrastruktura sieciowa tutaj to koszmar :P). Wyczyszczenie cache'u przeglądarki nic nie dało.

 

Anyway, cieszę się że tylko u mnie nie działa :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...