Jump to content
  • 0

[problem] usuwanie kategorii i innych rekordów z bazy danych


PiotrSkowron

Question

prestashop 1.6.0.9

 

 

Problemy które wystąpiły - na poczatkowej instalacji sklepu importowałem kategorie z opencarta, ponadpisywaly sie różne id kategorii domyslnych insalcji itd, po czym usunalem wszystkie te kategorie ze sklepu - jednak nadal zostaly w bazie danych i w niekorych miejsach w sklepie się wyświetlały - w module blok kategorii, czy w pasku od breadcrumb. Stwierdzilem ze usunę te kategorie i wprowadze swoje od nowa. Razem z tymi kategoriami usunalem tez powiazane z nimi produkty. Wczesniej testowane były równiez zamówienia, modul platnsci transferuj.pl. modul kuriera dpd i inne, do bazy danych nadpisalo się wiele rekordów. Zaczalem wprowadzac odnowa kategorie - widoczne są juz tylko one - na sklepie, jednak wystapil kolejny problem - nowo zlozone zamowienia, nowo dodane produkty itd nie wpisuja sie w pelni do bazy danych- tam gdzie zwykle był wartosci NULL,lub inne zostają puste okna. Na sklepie - panelu admina nie dziala teraz miedzy innymi:

robiac zamowienie i wybierajac sposob platnosci i wysylki - finalizuję zamowienie i wszystko działa ok - przychodzi potwierdzenie na maila zarowno klientowi jak i administratorowi, jendakze w panelu administratora nie moge ustawic zmiany statusu zamowienia na inne -np delivered, payment accpeted itd - na zaden z tych ktore byly uzywane wczesniej przy testowych produktach, kategoriach, zamowieniach; na te ktore nie byly uzywane - zmienic moge(tak samo na nowostworzone statusy). Co ciekawe po kliknieciu -aktualizuj w panelu admina mam widoczna zmiane - mimo ze wykskauje bialy ekran to na liscie zamowien zmiana jest widoczna, - jednak w panelu klienta na stronie sklepu zmiana statusu nie jest widoczna - i nie przychodzi zaden mail - ta jak by zostalo to wyslane do bazy danych - ale nie zostalo pobrane do panelu klienta. Co prawda zmienianych bylo wiele plików w tym te "order*" i mozliwe ze cos tam zostalo pozmieniane na źle - jendak nie wiem co.

Sklep nie jest jeszcze otwarty dla uzytkonikow i jest w fazie testów.
Czy ktos potrafi rozwiazac problem?

 

 

do tego mam pytanie, jak skutecznie usuwac kategorie, produkty, formy wyslki i inne zeby nie "zostawaly" nadal widoczne w sklepie w niektorych miejscach?

 

 

Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...