Jump to content
  • 0

Edycja lewego menu... 1.6.0.9


c64girl

Question

Staram się zedytować lewe menu mam jak wchodzę w Preferencje > szablony > Advanced settings

 

Tam mam coś takiego jak Wygląd kolumn i zaznaczam sobie co ma się pojawić w lewej kolumnie mimo że zaznaczam aby "Najczęściej kupowane" i "Nowe produkty" się tam nie pokazywały nie wpływa to na default skin.

 

Używam: PrestaShop™ 1.6.0.9

default-bootstrap version 1.0
Link to comment
Share on other sites

40 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

kliknij pozycje>blok> i masz ich kilka : )interesuje Ciebie ten po lewej > displayLeftColumn. wywal go i już go nie będzie NIGDZIE, ew zaznacz na liscie WYJĄTKI strone na której ma nie być wyświetlany, ale któa to główna to sam nie wiem :P wtedy uzyskasz całą szerokość strony, jest jeszcze opcja wyłączenie lewej kolumny w szablonie ale to wtedy nie bedziesz miała jej nigdzie.

 

Nowe produkty tak samo musisz skasować z pozycji.

 

Wywal po prostu i tyle.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Staram się zedytować lewe menu mam jak wchodzę w Preferencje > szablony > Advanced settings

 

Tam mam coś takiego jak Wygląd kolumn i zaznaczam sobie co ma się pojawić w lewej kolumnie mimo że zaznaczam aby "Najczęściej kupowane" i "Nowe produkty" się tam nie pokazywały nie wpływa to na default skin.

 

Używam: PrestaShop™ 1.6.0.9

default-bootstrap version 1.0

 

zle robisz Kolego, wskocz w moduły>pozycje weź z listy np blok kategorii, tu masz pozycje, display header, fotter itp, klikasz edytuj i tam masz po prawej up kotwice, zaznaczasz gdzie ma być i z listy wybierasz gdzie ma nie być wyswietlany. Miałem to samo na początku.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie rozumiem jak przedmioty z kategorii maja zniknąć : P

 

Produkt to produkt będzie widoczny tam gdzie go umieścisz, wchodzisz w produkty, potem powiązania i zaznaczasz gdzie ma być widoczny, na głównej tylko czy gdzieś jeszcze. to tyle chyba.

 

Na ostatnim screenie masz coś takiego po prawej na górze, Przemieszczenie modułu, ta kotwica, jak ją klikniesz z tej listy możesz wybrać gdzie moduł może być wyświetlany, a dolna lista jest do tego by moduł nie był właśnie na zaznaczonych wyświetlany : )

 

Najprościej będzie Tobie odszukać blok kategorii, i spróbuj go skasować z lewej kolumny, a potem przywróć wtedy załapiesz jak to działa :P ja się też tak tego uczyłem, robiłem różne strony ale presta to w ogóle inny świat.

 

Jak to co opisałem nie pomogło, to napisz na gg 90 17 002, podasz linka i powiesz co i jak jeszcze raz, ja muszę widzieć to co robię.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Głowna strona wygląda tak:
screenshot1.jpg

 

 

 

A po lewej stronie jest blok nowe kategorie:

 

screenshot2.jpg

 

 

 

 

 

Reasumując chcę z lewego bloku wyrzucić NOWE KATEGORIE by się nie wyświetlały na głownej stronie a na środku by zostały tak jak się wyświetlają. Starałam się wyłączyć moduł ale wtedy znika tu i tu. A co do tych pozycji co wchodziłam to nie wiem za bardzo jak to tam ustawić.

 

 

W header jest coś takiego jak blok nowych produktów dodałam tam dla tesu by się nie wyświetlało w:

 

address, addresses, attachment, auth, bestsales, cart, category, changecurrency, cms, compare, contact, discount, getfile, guesttracking, history, identity, index, manufacturer, myaccount, newproducts, order, orderconfirmation, orderdetail, orderfollow, orderopc, orderreturn, orderslip, pagenotfound, parentorder, password, pdfinvoice, pdforderreturn, pdforderslip, pricesdrop, product, search, sitemap, statistics, stores, supplier

 

Ale nic się nie zmieniło na głównej stronie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie chce wiedzieć co "walisz" po nocach :) Co do nowych produktów na stronie głównej będą one widoczne przez 20 dni i co potem znikną ? Można jakoś randomowo wszystkie pokazywać podukty na stronie głównej ?

oj no pracuje czesto po nocach, da sie to zmienic, ja mam np 30 dni ustawione moduły>moduły>Blok nowych produktów>Konfiguruj i zmien Sobie na ile chcesz : )

a co do tego randoma, widziałem tą opcję gdzieś, ale nie pamiętam gdzie, dziś będę tego szukał :P bo chce zrobić też random właśnie.

 

moduły>moduły>konfigurator motywu>konfiguruj tu też masz trochę opcji.

 

Preferencje > produkty i tu masz też opcje 

Ilość dni przez które produkt jest oznaczony jako "nowy"

Edited by Pelzak (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

dużo roboty, trzeba odpuścić to sobie na razie, ja sie zabieram za wypełnianie bo mam tego w cholere, szukanie błędów, a potem pozycjonowanie, jeszcze płatności ogarnąc bo jak składam zamówienie to sie upiera mi przy pobraniu na wpłatę.

 

Dziś nawet nie wiem jak ale ktoś stronę znalazł i już zamówił : P haha 

Edited by Pelzak (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

dużo roboty, trzeba odpuścić to sobie na razie, ja sie zabieram za wypełnianie bo mam tego w cholere, szukanie błędów, a potem pozycjonowanie, jeszcze płatności ogarnąc bo jak składam zamówienie to sie upiera mi przy pobraniu na wpłatę.

 

Dziś nawet nie wiem jak ale ktoś stronę znalazł i już zamówił : P haha 

 

Dwa moduły są dobre darmowe do płatności które mam zainstalowane.

 

PrestaCenter Payments 2 Carriers Free v0.9.1 - by PrestaCenter

i

Ship to Pay v1.02 - by

Module that matches shippment to payment (for PrestaShop 1.5x).

 

 

A i nie zapomnij o cookies module :) Prawo EU :P

 

Moduł Cookies v1.3.5 - by MyPresta.eu

Ten moduł wyświetla informację dotyczącą ciasteczek w Twoim sklepie

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

dzięki a Ty pamiętaj o wpisie

 

Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny.

Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności z stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. 

Edited by Pelzak (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Możliwe że ten plugin nie obsługuje Paypala itd musiała bym to zobaczyć jak to tam masz poustawiane. Ale z screenshotów wynika że nie widać innych płatności w PrestaCenter Payments 2 Carriers bo masz tylko przelew a nie ma pobrania nie ma innych ikon.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Za 2 koła to ci postawie sklep i skonfiguruje tak jak chcesz, jeszcze jakieś moduły ekstra dorzucę ;)

 

 

dzięki a Ty pamiętaj o wpisie

 

Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny.

Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności z stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. 

 

Jeśli są widoczne centy to stanowi ofertę handlową!

 

W moduły > płatność sprawdź czy nie masz ograniczeń co do grup, krajów, walut, na screenie jak byk widać że nie masz modułów płatności dla tego kraju. Dodatkowo w Lokalizacja kraje sprawdź jaką masz walutę przypisaną do kraju i moduł ship2pay czy jest poprawnie skonfigurowany, a jego wersja kompatybilna z twoją prestą.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

już patrzyłem, wszystko jest dla polski, europa, złoty itp, nie wiem co jeszcze moze być nie tak, szukam na razie i pewnie na tym poprzestanę bo trzepie 5 x to samo i nic nie widzę.

 

Zobaczymy wieczorem, bo musze w sumie postawić 3 sklepy na wczoraj, a potem 4 : ), wszystko opieralo by sie na tym samym skrypcie a innym szablonie, wiec kopia 1:1 czystego sklepu 

543e96b421d4b.jpg

543e95ef126c7.jpg543e963eabe91.jpg543e967b2f245.jpg543e95c94cedd.jpg

Edited by Pelzak (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

największa firma w polsce, wyrwala kupe kasy z unii na budowe tego portalu i nikt sie nimi nie zainteresował '?, to jest dziwne, tyle sklepów działa normalnie i nikt z tym nic nie robi, wiec wątpię by mnie mieli ganiać. czy kogoś z tego forum. Chyba ze konkurencja komuś da w łapę.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na głównej są kategorie takie jak:

    Nowości    |     Popularne    |       Najczęściej Kupowane

 

W nowościach już nic nie ma bo wygasły czy da się na głównej stronie zrobić tak by pokazywało się np 12 produktów z całego sklepu losowo ? Przeszukałam forum ale nic nie znalazłam.
 

Edit:

Przed chwilką znalazłam to:

 

http://www.prestashop.com/forums/topic/352860-jak-włączyć-losowe-wyświetlanie-produktów-na-stronie-głównej/?p=1803382

 

 

Zobaczę czy działa.

 

 

Edit:

 

Niestety nie działa nie ma takich linijek w php

Edited by c64girl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Te trzy "kategorie" to nie są kategorie, to są moduły, nowych produktów, polecanych produktów i najczęściej kupowanych produktów, sugeruje odczepić nowe i najczęściej kupowane, lub przestawić je na dalsze pozycję aby polecane(popularne) się wyświetlały, i  w module polecanych włączasz opcje wyświetlania losowego. Dodam tylko że ten moduł wyświetla tylko produkty z kategorii głównej.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...