Jump to content

Prestashop 1.6.0.8 mulenie na każdym hostingu


luki4ever

Recommended Posts

witam,

 

po przeczytaniu wielu pozytywnych recenzji wybrałem dla nowego sklepu silnik Prestashop 1.6.0.8 ale przyznam, że nie jestem z niego zadowolony, na każdym jednym hostingu strasznie muli sklep, najczęściej objawia się to w ten sposób, że przeglądając produkty, klikam, na jeden, drugi, trzeci, czwarty produkt, a tutaj zamiast ładować się karta produktu od razu to muszę czekać po 20 sekund.

 

Testowałem już ten sam sklep na:

 

home.pl

linuxpl.com

a obecnie na 

arvixe.com z serwerem zlokalizowanym w Holandii

 

czy może mi ktoś pomóc i wyjaśnić dlaczego tak się dzieje ?

Edited by luki4ever (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

po pierwsze masz za dlugi czas 1st bit czyli do pobierania strony - jakbys mial wersje 1.6.06 to tam ladowaly sie skrypty na koncu i cala strona wtedy pojawiala sie szybciej

 

po drugie wyglada jakbys nie mial cache'owania wlaczonego - pomaga wlaczenie xcache na serwerze i wtedy na prescie - lepsze niz memcache w starszych wersjach

 

no i najwazniejsze masz za duze (objetosciowo) grafiki -  jednego vibratorka skopiowalem i zapisalem na nowo i z 32kb wyszlo 9 a nawet nie optymalizowalem.

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze masz za dlugi czas 1st bit czyli do pobierania strony - jakbys mial wersje 1.6.06 to tam ladowaly sie skrypty na koncu i cala strona wtedy pojawiala sie szybciej

 

po drugie wyglada jakbys nie mial cache'owania wlaczonego - pomaga wlaczenie xcache na serwerze i wtedy na prescie - lepsze niz memcache w starszych wersjach

 

no i najwazniejsze masz za duze (objetosciowo) grafiki -  jednego vibratorka skopiowalem i zapisalem na nowo i z 32kb wyszlo 9 a nawet nie optymalizowalem.

 

dziękuję za odpowiedź,

 

w zakładce wydajności mam włączone wszystko zgodnie z zaleceniami. Ponadto na serwerze włączony gzip.

 

Ładowanie głównej strony skróciłem trochę przez wywalenie modułu Zopim. Natomiast nadal mam problem z listowaniem kategorii i podkategorii, trwa to całe wieki. 

 

Firmy hostingowe polecane na stronie Prestashop to lekka ściema, testuję właśnie Arvixe i ich super wydajność i konfiguracja pod Prestę ogranicza się do podsyłania linków z forum albo bloga Presty. Żenada.

 

Czy ktoś ma podobny problem z wolnym ładowaniem kategorii i podkategorii pomimo stosowania ustawień zalecanych przez twórców Presty? Pytam bo jestem lekko zażenowany biorąc pod uwagę, że wydałem sporo kasy na dodatkowe moduły i póki co jestem zdania - nigdy więcej Prestashop.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jeśli chodzi o ładowanie strony w moim przypadku dużo pomogło wyłączenie statystyk i zastąpienie ich Google Analytic. A pozatym dane z google są dużo bardziej przydatne i lepiej zbierane. No i całośc obsługuje jeden skrypt zamiast kilku i nie obciąża to dodatkowo serwera i bazy.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za odpowiedź,

 

w zakładce wydajności mam włączone wszystko zgodnie z zaleceniami. Ponadto na serwerze włączony gzip.

 

Ładowanie głównej strony skróciłem trochę przez wywalenie modułu Zopim. Natomiast nadal mam problem z listowaniem kategorii i podkategorii, trwa to całe wieki. 

 

Firmy hostingowe polecane na stronie Prestashop to lekka ściema, testuję właśnie Arvixe i ich super wydajność i konfiguracja pod Prestę ogranicza się do podsyłania linków z forum albo bloga Presty. Żenada.

 

Czy ktoś ma podobny problem z wolnym ładowaniem kategorii i podkategorii pomimo stosowania ustawień zalecanych przez twórców Presty? Pytam bo jestem lekko zażenowany biorąc pod uwagę, że wydałem sporo kasy na dodatkowe moduły i póki co jestem zdania - nigdy więcej Prestashop.

Włączone wszystko to nie znaczy, że działa  :D - jeżeli na serwerze nie nie ma zainstalowanych odpowiednich modułów to lipa ^_^

Te kategorie obsługuje Ci domyślny moduł Presty czy masz zainstalowany inny?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...