Jump to content

optymalizacja sklepu


pomycatch

Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Jestem początkującym użytkownikiem Prestashop, tworzę swój pierwszy sklep, dlatego proszę
o wyrozumiałość :)

 

 

1. Jakie prawa ustawić dla katalogów i plików w Prestashop? Bo wydaje mi się, że dla folderów odpowiednia wartość to 755( i tak mam ustawione ), ale widziałem wpisy na różnych forach, gdzie pisano, że dla niektórych katalogów powinno się ustawić 777. Jeśli tak, to dla jakich?

 

2. Po jakichkolwiek zmianach w Preferencje -> Wydajność(wyłączenie kompilacji, czy też modyfikacje w funkcjonalności ccc) i ich zapisaniu pojawia mi się komunikat "Aby używać Smart Cache, katalog musi być zapisywalny." jednakże zmiany zostają wprowadzone. Obecnie mam wyłączoną kompilację a wszystkie funkcjonalności ccc ustawione na TAK, jednak kiedy przeprowadzam test Gtmetrix'em, w podpowiedziach mam napisane, by scalić pliki odpowiednio .css i .js w jeden, co w funkcjonalnościach ccc właśnie chyba zrobiłem?

 

3. Kolejna rzecz jaka wymaga poprawki, to brak atrybutów width i height w obrazkach. Dodałem sporo produktów ze zdjęciami, powinienem teraz wygenerować ponownie miniatury by to "naprawić"?

 

4. Gdzie mogę zwiększyć czas, po jakim w przypadku bezczynności na zapleczu, zostaje automatycznie wylogowany?

 

 

Używam wersji 1.6.0.8. Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...