Jump to content
  • 0

Sposób dostawy dla kategorii


gzuk86

Question

Czy można w jakiś sposób zdefiniować dostępne sposoby dostawy dla konkretnej kategorii produktów. Wiem, że można to zrobić dla wybranego produktu, jednak ze względu na dużą ilość produktów to rozwiązanie nie wchodzi w grę. Z góry dziękuje za pomoc.

 

PrestaShop 1.5.6.2

Edited by gzuk86 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Czy można w jakiś sposób zdefiniować dostępne sposoby dostawy dla konkretnej kategorii produktów. Wiem, że można to zrobić dla wybranego produktu, jednak ze względu na dużą ilość produktów to rozwiązanie nie wchodzi w grę. Z góry dziękuje za pomoc.

 

PrestaShop 1.5.6.2

 

Przy uzupełnianiu produktu masz do wyboru DOSTAWA i tam wybierasz z listy > dodajesz. czego nie dodasz tego nie będzie przy dostawie w końcowym etapie zamówienia. Jak się mylę niech ktoś mnie poprawi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak. Zgadza się. Tyle, że mam już ponad 1000 produktów dodanych. Teraz dodałem nową formę dostawy, która ma być dostępna tylko dla produktów z dwóch kategorii.

no to lipa, wlasnie i ja to widze teraz, trzeba edytować albo robic coś tymi atrybutami ? jeszcze do tego nie doszedłem a przede mną 9000 produktów

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Najszybciej prawdopodobnie zrobić to przez bazę danych. Najpierw w tabeli "ps_carrier" znaleźć sposób dostawy, który dodałeś i zapisać jego "id_reference" (ważne - nie może to być "id_carrier"), potem z Backoffice -> Produkty przesortować sobie po kategorii do której chcesz dodać sposób dostawy i spisać ID produktów, następnie w bazie w tabeli "ps_product_carrier" dodać wpisy o ID wybranych produktów, "id_carrier_reference" to "id_reference" nowego sposobu dostawy, i "id_shop" o wartości "1" (nie wiem, jak będzie w przypadku multistore, prawdopodobnie będą się różnić - u mnie wszystkie mają "1").

 

Sprawdzone, działa, natomiast sprawdzone "ręcznie" - za pomocą formułek w PHP MyAdmin. Mogę podać, ale na własną odpowiedzialność

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...