Jump to content

zmena ceny za dopravu


Solgi

Recommended Posts

Potreboval by som pomoc ako zmeny ceny u jednotlivých dopravcov?


Ak máš vytvorených viac dopravcov, tak si musíš v sekcii "Weight ranges" nastaviť pre každého prepravcu rozsah spoplatňovanej váhy produktov. pr. "0 až 10", "11 - 20". Ked toto budeš mať spravené pre každého prepravcu, klikneš na Shipping a v spodnej časti sa ti zobrazia váhové rozsahy pre default prepravcu. Tu si nastavíš ceny za váhu ako si si zvolil. Ked si prepneš prepravcu nastavíš si aj ceny pre neho.
Link to comment
Share on other sites

Potreboval by som pomoc ako zmeny ceny u jednotlivých dopravcov?


Ak máš vytvorených viac dopravcov, tak si musíš v sekcii "Weight ranges" nastaviť pre každého prepravcu rozsah spoplatňovanej váhy produktov. pr. "0 až 10", "11 - 20". Ked toto budeš mať spravené pre každého prepravcu, klikneš na Shipping a v spodnej časti sa ti zobrazia váhové rozsahy pre default prepravcu. Tu si nastavíš ceny za váhu ako si si zvolil. Ked si prepneš prepravcu nastavíš si aj ceny pre neho.


Ten express 16kg 100kg
Slovenská pošta 1kg 15kg
Karol Szolgai 101kg 1000kg

takto to tam mám nastavené ale v shippingu nič neni


Neboli zadané žiadne rozsahy pre tohoto dopravcu. mi píše
Link to comment
Share on other sites

Potreboval by som pomoc ako zmeny ceny u jednotlivých dopravcov?


Ak máš vytvorených viac dopravcov, tak si musíš v sekcii "Weight ranges" nastaviť pre každého prepravcu rozsah spoplatňovanej váhy produktov. pr. "0 až 10", "11 - 20". Ked toto budeš mať spravené pre každého prepravcu, klikneš na Shipping a v spodnej časti sa ti zobrazia váhové rozsahy pre default prepravcu. Tu si nastavíš ceny za váhu ako si si zvolil. Ked si prepneš prepravcu nastavíš si aj ceny pre neho.


Ten express 16kg 100kg
Slovenská pošta 1kg 15kg
Karol Szolgai 101kg 1000kg

takto to tam mám nastavené ale v shippingu nič neni


Neboli zadané žiadne rozsahy pre tohoto dopravcu. mi píše



Musíš kliknúť priamo na shipping, a dole sa ti zobrazí "Poplatky podľa dopravcu, geografickej zóny a rozsahov" a tam si to nastavíš, musíš mať ale predtým vybratú aj zónu. V zones musí byť enabled aspoň jedna zóna
Link to comment
Share on other sites

v zones mám toto:
1 Europe Povolené Upraviť Odstrániť
2 US Povolené Upraviť Odstrániť
3 Asia Povolené Upraviť Odstrániť
4 Africa Povolené Upraviť Odstrániť
5 Oceania Povolené Upraviť Odstrániť

aj v Price ranges musia byť nastavené rozsahy?

Ja by som inak potreboval také nastaviť:
Že hocijaký tovar by sa dal objednať u jedného doručitela to by bolo že vyzdvihnúť tovar osobne v predajni a tam by bola jedno aká vaha a nič by to nestálo. Druhé by bola slovenská pošta tam tovary len malých rozmerov a do 15 kg. A tretie ten expres tovary veľkých rozmerov a cena doručenia sa tam nedá určiť lebo napr ked je niečo bližšie k našej predajni tak by to bolo lacnejšie a ked dalej tak drahšie tak ako to mám tam nastaviť?

Link to comment
Share on other sites

v zones mám toto:
1 Europe Povolené Upraviť Odstrániť
2 US Povolené Upraviť Odstrániť
3 Asia Povolené Upraviť Odstrániť
4 Africa Povolené Upraviť Odstrániť
5 Oceania Povolené Upraviť Odstrániť

aj v Price ranges musia byť nastavené rozsahy?

Ja by som inak potreboval také nastaviť:
Že hocijaký tovar by sa dal objednať u jedného doručitela to by bolo že vyzdvihnúť tovar osobne v predajni a tam by bola jedno aká vaha a nič by to nestálo. Druhé by bola slovenská pošta tam tovary len malých rozmerov a do 15 kg. A tretie ten expres tovary veľkých rozmerov a cena doručenia sa tam nedá určiť lebo napr ked je niečo bližšie k našej predajni tak by to bolo lacnejšie a ked dalej tak drahšie tak ako to mám tam nastaviť?


Takže vytvor si dopravcov:
1.slovenská pošta
2.osobne
3.ten express

Potom si nastav tie váhové rozsahy:
1.pre poštu si nastav viac rozsahov
2.pre osobne jeden rozsah od 0 do 2000kg alebo do akej váhy chceš.
3. pre ten express tiež viac rozsahov

Potom si vytvor v zonach trebárs do 50km, do 100km atd...

Ked to všetko máš, chod na prepravcov, daj ich editovat a zaškrtni, ktoré zóny sa budú pre prepravcu používať.

Potom už len priamo na Shippin a dole si nastavíš ceny prepravy pre konkrétnych prepravcov.

Ak nepochodíš napíš mi priamo na e-mail.

[email protected]

www.shop.klimacool.sk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mate skusenosti aj s nastavenim dopravcov podla ceny tovaru?
Chcel by som mat do 25€ Slovensku postu, od 25€ DPD.
Nastavil som vsetko co som vedel, ale zobrazuje mi do 25€ oboch, nad 25€ spravne len DPD.
Bud som nieco neurobil dobre alebo je v PS bug a to asi tento:
Administrácia >> Shipping >> Carriers:
...dole:
Spôsob funkčnosti mimo rozsah: Zakázať dopravcu
Spôsob funkčnosti mimo rozsah, ak nie je žiadny definovaný (napr. ak hmotnosť zákazníkovho košíka je nad limit rozsahu)
- toto zda sa nefunguje "mimo rozsah" (teda pod alebo nad rozsah) ale vyluci len "nad"...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...