Jump to content

Masowa aktualizacja produktów plikiem CSV


m0n0

Recommended Posts

Witam!

Jak mogę zaktualizować porudkty plikiem CSV?

Przeklikałem wszystkie opcje podczas importu i nic sensownego nie wyszło.

Nie mam ID produktu, gdyż niemożliwe jest uzskanie ID w tym konkretnym przypadku.

Jako ID mógłbym korzystać z nazwy produktu lub numeru katalogowego (choć hurtownicy mają różne sposobu zapisu takiego numeru)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli posiadasz plik csv wchodzisz w zaawansowane -> import CSV , uploadujesz plik - i jeżeli chcesz samemu przypisać ID ( numer - nie indeks) to odznaczasz "wymuś wszystkie ID" (na NIE). Jeżeli ci chodzi o INDEKS, a nie ID przypisujesz go w kolejnym kroku (jak klikniesz następny krok). Tam wybierasz daną "kategorię" do danej tabeli i klikasz importuj :)

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to że jeśli wgram plik z importem to dubluje mi produkty. Jeśli zastosuje index to te produkty mający taki sam identyfikator indexu zostaną "zaktualizowane"? I jaki może być format idexu? Jak już pisałem jedyne czym tak naprawdę dysponuje jest unikatowa nazwa produktu.

 

Aha pracuje na preście 1.5.6

Link to comment
Share on other sites

jeżeli w pliku te produkty występują dwa razy - to nie ma co się dziwić (lub jeżeli były one wcześniej widoczne w liście produktów). Produkty o tym samym indeksie nie zostaną zaktualizowane - albo się nie zaimportują, albo zdublują. Co do formatu może być on dowolny - zależy wszystko od ciebie jak będziesz chciał go zaindeksować: np: C0001 itd itp.

Teraz mówisz że dysponujesz tylko nazwą produktu - więc w takim razie co chcesz importować, jak nie masz żadnych zdjęć, opisów, itd itp. ?

Link to comment
Share on other sites

Hej!

 

Dzięki za odpowiedź, nie wiem czy przeczytałeś ze zrozumieniem to co napisałem w pierwszym poście, albo napisałem to w zbyt zawiły sposób.

 

Zacznijmy od początku chce przy pomocy pliku CSV ZAKTUALIZOWAĆ katalog produktów. Podczas importu nie ważne jakie opcje były by zaznaczone w różnych kombinacjach, cały czas dodaje mi nowe produkty a starych nie aktualizuje.

Czyli jeśli importuje dwa razy ten sam plik zawierajaćy 10 rekordów to na sklepie mam 20 produktów.

 

W moim pliku CSV nie ma indexu ani ID, mam:

NAZWE, CENE, OPIS, TAGI, KATEGORIĘ, DOSTAWCE, PRODUCENTA, URL ZDJĘCIA.

 

w bardziej jasny sposób nie potrafię tego przedstawić

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...