Jump to content

inregistrare client


Recommended Posts

Salutare, exista ceva in prestashop care pt inregistrarea unui client aplicatia sa te anunte, si sa si te anunte cand un client plaseaza o comanda, adica sa trimita notificari pe mail, un client nou sa inregistrat, cutarica a lansat o comanda si tot asa

Link to comment
Share on other sites

culmea siteul meu a luato razna

Este 1 eroare :

01.you do not have access to this product

pe web nu ma lasa sa accesez nici un produs, asa dintro data, si au disparut multe din produsele care erau in categorii, peste 140 produse puse, de la inceput mam indoit de instabilitatea acestei aplicatii , hagarnam sai dau de cap

Link to comment
Share on other sites

Salutare, exista ceva in prestashop care pt inregistrarea unui client aplicatia sa te anunte, si sa si te anunte cand un client plaseaza o comanda, adica sa trimita notificari pe mail, un client nou sa inregistrat, cutarica a lansat o comanda si tot asa


pentru ca sa primesti e-mail trebuie sa ai folderul mails\ro cu aceleasi fisiere din en, eventual traduse
Link to comment
Share on other sites

da intru cu contul de administrator, am si folder ro traduse de mine, vine notificare pe mail celui care se inregistreaza, nu si mie ca administrator, sa stiu ca x sau y sa inregistrat si/sau a lansat o comanda, numai ca mai nou mi sa facut siteul praff, imi da o eroare si nus ce sa fac, of of mai mai

Link to comment
Share on other sites

sunt toate, nam umblat akolo , delocm din ce cred eu,la customers e un tab Groups si akolo am sters pe cel default si am facut eu altele 2 noi, dupa treaba asta na mai mers, si nici nu stiu cum sal fac din nou pe cel default cu ID 1, mam tot uitat prin mysql dar numi var mainile prea tare ca poate il fac si mai rau

Link to comment
Share on other sites

la mine imaginea 3 arata altfel , ca in imaginea 1, pt celelalte poze am pus modificarea, si am vaz ca a modificat in 1 primul grup, aku ma gandesc daca no fi 0, ca nici o modificare nu sa produs din pacate pt mine, aceeasi trista eroare

15326_jcFFqEZB9RgmRcXSQmCS_t

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...