Jump to content

Problema categorii


AndreiBriceag

Recommended Posts

Trebuie sa iti setezi noile adrese pentru site.In momentul in care ai configurat prestashop in folderul X Base URL ar trebui sa fie ceva genu: www.nume.ro/X  dar din moment ce ai mutat toate fisierele in folderul principal adresa trebuie sa fie www.nume.ro dar din moment ce in prestashop legatura a ramas pe www.nume.ro/X iti apare problema asta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa iti setezi noile adrese pentru site.In momentul in care ai configurat prestashop in folderul X Base URL ar trebui sa fie ceva genu: www.nume.ro/X  dar din moment ce ai mutat toate fisierele in folderul principal adresa trebuie sa fie www.nume.ro dar din moment ce in prestashop legatura a ramas pe www.nume.ro/X iti apare problema asta.

Am inteles..cum pot sa setez adresele ?

Link to comment
Share on other sites

Guest cornelm

Tot legat de categorii...ca sa nu deschid un alt topic. Exista vreo posibilitate sa schimb ID-ul la o categorie?

 

Exemplu .../10-computers in .../11-computers?

 

Cred ca le genereaza automat prestashop-ul. Daca schimb in BD nu merge :D nu e atat de simplu.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Nu ii indicat deloc sa schimbi idiurile.Mai bine nu le mai afisa in link nu o sa te incurce cu nimic.In momentul in care se creeaza in baza de date nu este alocat doar intr-o inregistrare deci posibil sa nu iti mai funcioneze siteul.De la caz la caz.

Link to comment
Share on other sites

In admin panel ai in stanga PREFERENCES-->SEO&URL'S  apoi  SETARE URL MAGAZIN

 

Domeniu magazin: www.nume.ro

Domeniu SSL: www.nume.ro

URL de baza: www.nume.ro/nume-folder  sau daca il ai in root lasi doar www.nume.ro

pai asta am facut si eu cand am mutat magazinul, deci nu e de acolo

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...