Jump to content
  • 0

Niedziałająca wyszukiwarka


GuciOos

Question

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam.

Czy ktoś miał podobny problem? Otóż nie działa wogóle wyszukiwarka z top horizontal menu w preście 1.6.0.8. Czegokolwiek nie wpisze to i tak nie znajduje mi produktu...

Odbuduj indeks wyszukiwania - zakładka w panelu admin:

Preferencje > Szukaj /przebuduj cały indeks/ - powinno pomóc  ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

u mnie w Presta 1.6 indeksowanie pomija niektóre towary (tak sądzę). Licznik zaindeksowanych towarów się zgadza, ale niektóre towary, pomimo, że mają szukaną frazę w nazwie nie są odnajdowane. Muszę wejść w edycję takiego towaru i bez żadnej poprawki zapisać go ponownie. Licznik indeksowania spada o 1, wybieram "Dodaj brakujące..." i od tego momentu jest OK.
Ponowne przeindeksowanie (pełne) i problem powraca dokładnie w tej samej formie. Indeksowanie oczywiście zakończone jest sukcesem.
Zainstalowany mam "Cron tasks manager v1.1.0 - by PrestaShop ", który powinien w nocy odbudowywać cały indeks, ale ta odbudowa (podobnie jak uruchomienie ręczne) powoduje wyżej opisane skutki. Najgorsze, że nie wiadomo dokładnie, jakie towary są pominięte.

 

Liczba indeksów w bazie to ok 1600, opisy raczej skromne.

Może trzeba jakieś czasy zwiększyć lub bufory. Sklep jest na linuxpl.

 

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za wskazówki.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

mam podobny problem jak kolega powyżej. Części produktów po prostu nie ma w wynikach wyszukiwania. Oczywiście mają one ustawioną widoczność na wszędzie, są aktywne, indeks produktów wskazuje poprawną ich liczbę, ale w wyszukiwaniu ich nie ma nawet przy podaniu ich dokładnej nazwy. Próbowałem jak kolega otworzyć i zapisać produkty bez zmian. Przebudowywanie indeksu nie pomogło, próbowałem wyłączyć automatyczne dodawanie do indeksu, tak żeby samemu je dodać i nic. Nie wiem o co chodzi, czy ktoś może ma podobny problem i mógłby rzucić jakiś pomysł lub zwyczajnie pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...