Jump to content
  • 0

Ustawienie oddzielnych kosztów wysyłek dla niektórych produktów.


sebszu

Question

Witam prosiłbym o pomoc, podpowiedź w jaki sposób mogę rozwiązać poniżej opisaną sytuację:

Mam na sklepie ok 45 tys produktów z kategorii Tekstylia Domowe z tego jakieś 44 tys są to produkty normalne gabarytowo dosyć lekkie ( nie mam przyporządkowanej wagi do produktów) do tych produktów są ustalone normalne cenniki sposobów dostawy niezależne od niczego poprostu na sztywno wpisane ceny ile by nie zakupił jedna kwota dopiero powyżej 1000 zł jest darmowa dostawa i mam aktywną usługę Pakowania prezentowego. Niedawno wszedłem w współpracę z producentami mebli i chciałbym je wystawić u siebie na sklepie tyko nie bardzo wiem jak zdefiniować czy tam ustawić do nich koszty wysyłki.
 

Meble mają dzielić się na 4 kategorię wysyłkowe i każdy produkt to oddzielna wysyłka czyli 1 produkt - 1 wysyłka:
- Pojedyncze małe meble czyli paczka standard maks do 30 kg - 15 zł
- Mebelki lekkie tylko dosyć długie i gabarytowe, paczka gabaryt maks do 30 kg - 35 zł
- Mebelki duże i ciężkie - pół paleta czyli mała paleta do 200 kg na pojedyncze Meble - 120 zł
- Całe zestawy Mebli - Paleta standardowa do 500 kg -250 zł

Chciałbym jakoś ustawić odpowiednio koszty wysyłki do tych produktów ale naprawdę nie wiem jak, czy definiować nowe sposoby dostawy czy robić jakoś przedziały wagowe w tych co już mam i w produkcie ustawiać wagę czy też jest inny sposób trafniejszy dla takiej sytuacji zaznacze jeszcze raz ze każdy produkt musi mieć oddzielną wysyłkę czyli nawet jak doda mi ktoś do koszyka szafe i pufę to za każdy z tych produktów ma policzyć oddzielny koszt wysyłki i go zsumować. Następnym problemem jest jak ominąć przy tych produktach meblowych darmowy koszt dostawy który jest utawiony na 1000 zł a prawie każdy większy mebelek tyle kosztuje  i kolejna sprawa jak zrobić żeby w tych produktach meblowych presta nie proponowała opakowania ozdobnego.

Bardzo proszę o pomoc moze istnieje jakiś moduł który poradziłby sobie z tymi problemami.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
 

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Przy dodawaniu / edycji produktu jest Wysyłka i tam okienko dodatkowe koszty dostawy. Ustawiasz w każdym z mebli dodatkowy koszt i powinno działać.

 

Nie jestem pewien czy to ominie darmową przesyłkę spróbuj, co do pakowania ozdobnego to chyba tak nie ominiesz, możesz zawsze dopisać tekst nie dotyczy mebli. Możesz tez stworzyć oddzielny sklep dla mebli w multistore.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...