Jump to content
  • 0

Dzielenie zamówienia


bruiser

Question

Witam,

PrestaShop 1.5.6.2

Mam problem z podzieleniem zamówienia na dwa w przypadku gdy produkt jest zamówiony np. w ilości 10 sztuk z czego 6 sztuk jest na magazynie.

Opcja Preferencje -> Zamówienia -> Przedłużona dostawa - jest włączona.

Opcja Preferencje -> Produkty -> Zarządzanie magazynem - jest włączona

Opcja Preferencje -> Produkty -> Zezwól na zamawianie produktów których nie ma na stanie - jest włączona

W opisie jest "Pozwól klientowi podzielić swoje zamówienie: jedna część z produktami obecnie "na stanie" i inna z pozostałymi produktami. Ta opcja zamieni koszyk klienta w dwa zamówienia". Niestety nie działa mi to tak jak ja to rozumiem i owszem mogę dodawać produkty ponad stan do koszyka, ale nie dzieli mi tego na dwa zamówienia i dwie wysyłki. Wszystko wrzuca do jednego zamówienia.

Opcja "Przedłużona dostawa" działa tylko w sytuacji jeśli do koszyka dodamy produkt z zerowym stanem magazynowym. W koszyku po zaznaczeniu tej opcji dzieli na dwa zamówienia.

 

Mógłby mi ktoś doradzić co zmienić aby zamówienie dzieliło na dwa 1. Dostępne na magazynie; 2. Niedostępne na magazynie?

Edited by bruiser (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jest to dość ciekawy bug w prescie, właśnie testowałem i zdaje się że presta nie potrafi rozdzielić jednego produktu na dwa zamówienia. Rozdziela tylko pomiędzy produkty łącznie dostępne i produkty łącznie niedostępne (nawet jeśli część produktów z niedostępnych jest w pewnej ilości dostępna ale łącznie niedostępna).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jest to dość ciekawy bug w prescie, właśnie testowałem i zdaje się że presta nie potrafi rozdzielić jednego produktu na dwa zamówienia. Rozdziela tylko pomiędzy produkty łącznie dostępne i produkty łącznie niedostępne (nawet jeśli część produktów z niedostępnych jest w pewnej ilości dostępna ale łącznie niedostępna).

Niestety nie potrafi podzielić jednej pozycji na dostępne i niedostępne.

Może ktoś się już tym spotkał i wie jak rozwiązać ten problem?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja mam za to inny problem, a właściwie pytanie. Dopiero wczoraj włączyłam sklep dla publiki i zauważyłam, ze niektóre zamówienia sa dzielone na dwa i nie wiem dlaczego, nie da się tego przełączyć tak, żeby się nie dzieliły? U mnie nie ma możliwości zamawiania produktów niedostępnych.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeszcze w Preferencje >zamówienia jest taka opcja jak przedłużona dostawa, oraz w samych produktach można posprawdzać czy mają przypisanych takich samych przewoźników.

 

Tak, miałam ustawioną opcję przedłużonej dostawy, czyli ona musi być wyłączona? Zaraz przełączę i będę testować. Dziwi mnie tylko, ze te zamówienia są rozdzielane jakoś bez sensu, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Czasem zamówienie ma 7 produktów i nie jest rozdzielone, a inne z 2 produktami jest rozdzielone na dwa.

 

A czy jest opcja łączenia zamówień w PS? Czasem zdarzało mi się, że klienci zamawiali coś, ale zanim opłacili to na drugi dzień chcieli coś domówić i klikali kolejne zamówienie. Wygodniej jest jednak obsługiwać to z jednej karty. Niektórzy chcą też np. poczekać na dostępność produktów i robią zamówienie, żeby im nie wykupiono tego co jest, ale z opcją, ze poczekają z finalizacją aż inne produkty będą dostępne i wtedy je sobie domówią. Z drugiej strony nie chcę włączać opcji zamawianie tego co nie jest dostępne, bo na niektóre produkty u mnie trzeba czekać ponad miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

"Dziwi mnie tylko, ze te zamówienia są rozdzielane jakoś bez sensu, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Czasem zamówienie ma 7 produktów i nie jest rozdzielone, a inne z 2 produktami jest rozdzielone na dwa."

 

Włączenie Przedłużonej dostawy i Zezwól na zamawianie produktów których nie ma na stanienie nie powoduje że zamówienia są automatycznie dzielone.
Wyboru podziału dokonuje klient w koszyku. W trakcie robienia zamówienia jeśli zaznaczy opcje: „Wyślij najpierw dostępne produkty”. Zamówienie zostanie podzielone na dwa następnie istnieje możliwość podziału na kilka zamówień w zależności od dostępności produktów. Nie zaznaczając tej opcji zamówienie nie zostanie podzielone.
Tekst do zaznaczania w koszyku jest mało widoczny, może być niezauważony i mało precyzyjny, może warto by go doprecyzować.
W starszych wersjach od v1.6.1.0 tekst wprowadzał nawet w błąd klienta.
„Zobacz najpierw dostępne produkty”
Stąd pewno występuje mnóstwo niejasności.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

"Dziwi mnie tylko, ze te zamówienia są rozdzielane jakoś bez sensu, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Czasem zamówienie ma 7 produktów i nie jest rozdzielone, a inne z 2 produktami jest rozdzielone na dwa."

 

Włączenie Przedłużonej dostawy i Zezwól na zamawianie produktów których nie ma na stanienie nie powoduje że zamówienia są automatycznie dzielone.
Wyboru podziału dokonuje klient w koszyku. W trakcie robienia zamówienia jeśli zaznaczy opcje: „Wyślij najpierw dostępne produkty”. Zamówienie zostanie podzielone na dwa następnie istnieje możliwość podziału na kilka zamówień w zależności od dostępności produktów. Nie zaznaczając tej opcji zamówienie nie zostanie podzielone.
Tekst do zaznaczania w koszyku jest mało widoczny, może być niezauważony i mało precyzyjny, może warto by go doprecyzować.
W starszych wersjach od v1.6.1.0 tekst wprowadzał nawet w błąd klienta.
„Zobacz najpierw dostępne produkty”
Stąd pewno występuje mnóstwo niejasności.

 

składając próbne zamówienia nie widziałam takiej opcji, a zamówienia dzielą się także na dwa kiedy składam je ręcznie z koszyka za klienta. Wtedy również nie zauważyłam opcji, o której piszesz. Poza tym, jak pisałam wcześniej, w moim sklepie nie ma możliwości zamawiania produktów niedostępnych, więc taka opcja nie miała by za bardzo prawa zadziałać. Także nie wiem. Jakiś błąd chyba wystepuje?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sprawdziłem w najnowszej prestashop jeśli klient nie zaznaczy w koszyku te opcji zamówienie nie jest dzielone. Być może w starszych jest jakiś błąd. Widzę że nie tylko ty masz z tym problem. Jaka jest wersja prestashop.

 

Wydaje mi się, że odkryłam błąd. Mam problem z szablonem leo_shoesworld, który nie chce współpracować z opcją Multistiore oraz ze stanami magazynowymi. W przypadku kiedy produkt ma dwie opcje do wyboru, np. różne zapięcia (napy/rzep), a dostępny jest tylko w  jednej, na stronie można ta dostępna opcję włożyć do koszyka, jednak u góry i tak wyświetla się: Produkt chwilowo niedostępny. Tak samo w koszyku. Mimo, że produkt jest dodany, wyświetla się, że jest niedostępny. Prestashop więc identyfikuje go jako niedostępny. I być może dlatego dzieli zamówienia wg dostępnych i niedostępnych, ale muszę jeszcze to dokładnie posprawdzać. W ogóle generuje to wiele innych problemów, jak np. to, że stany magazynowe po zakupie takiego produktu się nie aktualizują. A cały czas mówię tu o zakupie opcji dostępnej, tylko Presta źle interpretuje. Zamotane to trochę. Musze protestować czy jak przełączę się całkiem na ręczne sterowanie to zacznie działać poprawnie.

Już nie wiem czy mam zmienić szablon.. dopiero parę dni temu uruchomiłam sklep, ale przenosiłam go z home.pl. Obecny wygląd bardzo mi się podoba. Nie mam pojęcia ile kosztowałoby zrobienie takiego na zamówienie, tylko działającego jak należy, ech.. A wersja 1.6.1.1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...