Jump to content
  • 0

Sklep zawiesza sie przy cache


piotrade

Question

Witam,

 

Chciałem zadać pytanie; czy ktoś spotkał się z problemem zawieszania sklepu na włączonym cache? (wersja 1.6.0.5)

Gdy cache jest włączony sklep działa poprawnie i w miarę szybko, natomiast zawsze po północy (jak zaobserwowałem) zawiesza się. Zaczynają się wtedy dziwnie wyświetlać moduły. Dla przykładu, produkty nowe i polecane na stronie głównej wyświetlają się na raz jeden pod drugim, zamiast przełączać się tak jak jest to w oryginalnym szablonie. Pomaga jedynie wyczyszczenie pamięci cache i sprawa powtarza się każdego dnia.

Próbowałem różnych ustawień w back shop na karcie "wydajność" ale bezskutecznie. Jedynie całkowite wyłączenie cache pomaga ale sklep zwalnia dość znacznie (nie jest to rozwiązanie). Dodam, że sytuacja jest analogiczna na hoście jak i na lokalu.

 

Jeśli ktoś wie jak zaradzić tej sprawie to bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam alizujac to co napisałeś. Pewnie masz jakiś shared hosting czy masz coś więcej. Sprawdź następujące elementy tzn o której są backupy robione na serwerze o ile są czy nie są jakieś prace wrzucone w cronie przez admina. Dodatkowo zobacz czy sklep nie jest nagminnie przeciążony przez roboty wyszukiwarek. Chociaż to ostatnie obserwuje raz na tydzień w niedziele ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hosting mam na hekko ale to samo dzieje mi się na lokalnym serwerze. O ile na hostingu nie jestem pewien wszystkich ustawień o tyle na lokalu mam wszystko bez udziwnień. Na jednym i drugim obserwuje podobne zachowanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

na lokalu z doświadczenia wiem ze nie musi być lepiej.

Kwestia wygląda tak jeśli cały czas Ci spowalnia to szukaj z opcja debug i możesz porównać wyniki z  lokala na serwerze.i na jakim elemencie spowalnia.

Wiesz napisałeś ze to sie dzieje w określonych godzinach wiec to wskazuje na te operacje cykliczne.

Podaj jeszcze proszę link do sklepu

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie chodzi o spowalnianie. Z włączoną funkcją "cache" na karcie "wydajność" sklep  totalnie się zawiesza i jedynie wyczyszczenie pamięci cache pomaga do następnego razu.

Sprawdziłem backup na hostingu, rzeczywiście jest to funkcja cykliczna wykonywana każdej nocy. Mam rozumieć, że "backup" zawiesza mi sklep?

 

ikat.com.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Backup zabiera przepustowość z dysku jeśli admin nie nada mu niskiego priorytetu to podczas pracy będzie Ci spowalniał maszynę jeszcze gdy dorzuci kompresje.  Zmniejszenie priorytetu wydłuży backup ale mnie obciąży serwer .

Bo technicznie problemów z zewnątrz nie widzę żadnych które wskazywały na coś innego

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzisiaj sklep pozostawiłem zawieszony, można podejrzeć jak to wygląda.

ikat.com.pl

 

Dodaję zdjęcie zawieszonych modółow na stronie głównej. Widać, że karty robią się nieczynne i wszystkie produkty wyświetlają się na raz.

 

post-767868-0-76165100-1404450823_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dobra źle zinterpretowałem opis Twojego problemu po opisie. To nie presta się zawiesza...

Problem wg mnie tkwi w css niestety nie powiem w  którym dokładnie miejscu bo siedzę na super szybkim komputerze dopiero wieczorem mogę popatrzyć mi nie wskazuje nazwy diva  ale masz przysłonięte te 2 buttony. Dlatego najlepiej dopisz do nich wartość z-index i powinien się naprawić problem

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dodałem z-index w firebugu ale to też nic nie zmienia. Moim zdaniem błąd w css powodowałby permanentnie złe wyświetlanie klawiszy. Problem ten ustąpi chwilowo, jeśli wyczyszczę cache (chwilowo - znaczy do następnej nocy)

Przy normalnym działaniu strona wyświetla 10 produktów "Polecanych" lub 10 "Nowych" w zależności od wybranej karty. Po zawieszeniu (jak ja to nazywam) oba przyciski są wciśnięte i na raz wyświetla się 20 produktów.

Może upgrade tych modułów do nowszych wersji byłby rozwiązaniem? Zastanawia mnie tylko to powiązanie z włączonym cache bo jak pisałem wcześniej na wyłączonym tego efektu nie zaobserwowałem. Oczywiście wyłączenie pamięci podręcznej nie jest rozwiązaniem bo sklep robi się, delikatnie mówiąc ... mułowaty ;).

Niemniej jednak sprawdzenie css przez kogoś z większym doświadczeniem byłoby super.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wiesz siedze nad tym bo taka błachostka a nie daje mi tez spokoju . Porównywałem to na innym swoim sklepie i sa ta przeżroczyste divy u Ciebie zachodza na te buttony spod obrazków korzystam z tych samych modułów i u mnie akurat sa pod obrazkami podeślij mi  prosze theme odpale go na lokalu i zobaczy się. A jeszcze jedno czy używasz jakiś agregacji css js itp.

Moduły napewno mam do najnowszej wersji. jeszcze chiałbym popatrzeć gdzie sa te przeźroczyste bloki po wyczyszczeniu tego cache

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...