Jump to content

Cum schimb "on sale" culoarea fontului si pozitia logoului


sorinsurcel

Recommended Posts

Buna ziua,

 

Am 2 situatii carora nu le-am dat inca de cap.

1. Mai jos aveti un link:

http://sancogrup.ro/ro/266-promotii

Nu reusesc sa schimb culoarea fondului, al textului si a pozitiei pentru "LA PROMOTIE!"

2. Daca intru pe o promotie, nu stiu unde pot configura pictograma... semnul asta al intrabarii dintre Pret si La promotie!

 

Va multumesc anticipat pentru ajutor.

 

PS: Am dat search deja pe: on sale ribbon, in toate combinatiile posibile, m-am tot invartit prin platforma pe la imagini... nu am reusit. 

 

logo la promotie.bmp

semnul intrebarii.bmp

Link to comment
Share on other sites

Buna,

 

Pot sa fac poza. Nu asta este problema. Nu stiu unde sunt in platforma on_sale.gif sa inlocuiesc cu ce imi trebuie mie.

Eventual, sa pot modifica di dimensiunea. Mi se pare ca mare 125x125

 

Legat de culoare, nu stiu unde sa ma duc sa fac modificarile astea si cum.

 

Pe siteul meu, bioprepelita.ro, am acces ftp, imi deschid pagina cu notepad si modific ce am de modificat.

Aici nu stiu cum se procedeaza.

 

Sper ca m-am facut inteles de data aceasta.

 

Multumesc anticipat pentru ajutor.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

E cam greu sa desenez .. de accea ti-am dat atat calea catre fisier (GIF) cat si spre fisierul css care trebuie modificata culoarea .. dar detaliez mai mult ca poate nu am fost inteles.

 

Intrii prin FTP (user si parola + ip-ul destinatie).. root-> themes -> leometr -> (aici vei gasi mai multe foldere dar tu ai treaba doar cu cele de mai jos):

- /img/ -> aici gasesti fisierul : onsale_ro.gif

- /css/ -> aici gasesti fisierul : product_list.css (cauti in interior-ul fisierului dupa #D29E34 -> si eventual il schimbi cu ce vrei tu)

 

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Am reusit sa imi dau seama cum se face. Am gasit datele de logare.

Am folosit filezila. Numai ca, in fisier fac modificare de culoare, imi spune ca s-a transferat cu succes si nu se modifica nimic.

Aveti iedee de ce?

Am inlocuit cu #D21F45.

Acum m-am logat iar, am intrat, am scos pe desk fisieru, l-am deschis cu notepadul, am cautat iar culoarea ce trebuia inlocuita si de data asta nu am gasit-o. Era inlocuita cu ce am vrut eu. Numai ca in site nu este nicioschimbare.

Link to comment
Share on other sites

- Cand modifici fisierele banuiesc ca este bifata optiunea:  -> tools-> performanta->Se recompileaza sabloanele daca fisierele au fost actualizate

-Banuiesc ca ai si sters cache-ul nu ?

 

Daca toate astea sunt indeplinite -> inseamna ca ai descoperit un bug pe care ar trebui sa il raportezi.

Link to comment
Share on other sites

- Cand modifici fisierele banuiesc ca este bifata optiunea:  -> tools-> performanta->Se recompileaza sabloanele daca fisierele au fost actualizate

-Banuiesc ca ai si sters cache-ul nu ?

 

Daca toate astea sunt indeplinite -> inseamna ca ai descoperit un bug pe care ar trebui sa il raportezi.

Nu stiu unde sa verific daca este bifata optiunea.

Nu stiu sa sterg cache-ul.

Ma ajuti te rog?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...