Jump to content
  • 0

Inna stawka VAT dla grupy klientów?


alex19

Question

Postawiem sobie testowy sklep i sprawdzam możliwości przygotowania go do pracy.

W pewnym momencie moich rozważan, po znalezieniu grup klientów ;) przyszło mi do głowy pytanie dotyczące VATu.

 

Czy da się Prestę skonfigurowac tak, żeby konkretna grupa/grupy klientów miały inną stawkę VAT niż pozostali? O co chodzi? Planuję umożliwić hurtową sprzedaż w obrębie UE (detal także) i zastanawiam się jak rozwiązać kwestię VATu 0 dla tych klientów którzy będą dostawali fakturę.

 

Najwygodniej by chyba było od razu tym klientom prezentować ceny towarów z 0 stawką, ale 2 stawek nie da się podpiąć i w sumie jest to całkiem logiczne rozwiązanie.

 

Da się to jakoś bezbolśnie skonfigurować?

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Stawkę VAT dla grup klientów  nie spotkałem się - natomiast z rabatami dla grup klientów owszem.

Ale jeżeli chodzi o tą stawkę VAT to jest to możliwe ale musiałbyś pokombinować bo było by przy tym roboty - każdego klienta musiałbyś przypisać do odpowiedniej grupy. A dla tej grupy wskazać kategorie gdzie stawki VAT były by np. 8% dla pozostałych grup 23% ale wtedy musiała by nastąpić podziałka co widzą grupy ze stawką 8% a czego nie widzą i na odwrót dla 23% tak samo. Myślę , że to jest trochę pracy przy tym. Bo szczerze nie widzę tam nigdzie takiej opcji . . .albo jestem slepy. Podatki można ew.ustalać na kraje to się zgodzę.Wtedy klient wskazuje swój kraj i uruchamiają mu się odpowiednio przypisane stawki....

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Stawkę VAT dla grup klientów  nie spotkałem się - natomiast z rabatami dla grup klientów owszem.

Ale jeżeli chodzi o tą stawkę VAT to jest to możliwe ale musiałbyś pokombinować bo było by przy tym roboty - każdego klienta musiałbyś przypisać do odpowiedniej grupy. A dla tej grupy wskazać kategorie gdzie stawki VAT były by np. 8% dla pozostałych grup 23% ale wtedy musiała by nastąpić podziałka co widzą grupy ze stawką 8% a czego nie widzą i na odwrót dla 23% tak samo. Myślę , że to jest trochę pracy przy tym. Bo szczerze nie widzę tam nigdzie takiej opcji . . .albo jestem slepy. Podatki można ew.ustalać na kraje to się zgodzę.Wtedy klient wskazuje swój kraj i uruchamiają mu się odpowiednio przypisane stawki....

Rabat to jednak nie 0 VAT. Już o tym też myślałem, ale trzeba by tłumaczyć o co chodzi i w sumie dla mnie jako klienta dziwnie by to wyglądało.

No takie rozwiązanie jest bez sensu, bo trzeba by wszystko towrzyć podwujnie, a tak to juz lepiej multisklep zrobić.

 

Kazda grupa ma mozliwosc wyswietlania cen netto lub brutto. Dajesz informacje, ze dla klientow biznesowych z ue prosze o kontakt po zarejestrowaniu sie i dajesz ich do grupy z cenami netto.

No dobrze, to widziałem też, ale co mi po tym. Klient zobaczy ceny netto, ale jak przyjdzie do podsumowania platności, to tez będzie miał zapłacić netto czy może jednak będzie to cena brutto??

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A co ma piernik do wiatraka? Skoro ceny są pokazywane jako netto, to oznacza to tylko tyle. Nic nie wskazuje na to, że podsumowanie zamówienia i końcowa kwota będzie bez VAT, zwłaszcza że towar ma przypisaną stakwkę 23%.

 

Ja szukam rozwiązania, które bez zbędnych ceregieli da możliwośc zakupu w sklepie kientowi z UE na fakturę z 0 stawką VAT, czyli dokładnie taką jaką pownien otrzymac, a co za tym idzie żeby od razu mógł płacić tyle ile powinien, a nie kazać mu odliczać od tego VAT samemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

gdy jest wlaczony modul europejski nip

oraz gdy klient uzyje adresu - wraz z nipem - innego niz polski

(lub innego niz kraju ktory wybierzesz w tym module)

 

 

w koszyku i podsumowaniu  beda wtedy ceny netto

 

i to ma piernik do wiatraka

Link to comment
Share on other sites

  • 0

skoro ma 0 vat - to ma cene bez vat-  czyli ...netto - ksiegowosc sie klania :)

Właśnie widzę, że nie masz zielonego pojęcia o księgowości.

 

W państwach socjalistycznych UE z systemem podatkowym opartym o VAT (oczywiście nie istniejącym w normalnych państwach kapitalistycznych) sprzedawanie czegokolwiek netto jest ciężkim przestępstwem kryminalno-skarbowym ;)

Zawsze sprzedaje się wszystko brutto, a że istnieje stawka podatku VAT 0% to już inna bajka, sprzedaż jest nadal brutto z zerowym VAT.

Żeby jeszcze bardziej wszystko skomplikować, to socjalistyczni ekonomiści wymyślili trzy zerowe podatki VAT.

VAT 0%, zwolnione z VAT i VAT dla nabycia wewnątrzwspólnotowego.

Każdy z tych zerowych VAT-ów księguje się na innych kontach księgi głównej.

 

Prawidłową obsługę sprzedaży wewnątrzwspólnotowej załatwia dobrze moduł "Europejski numer VAT".

 

 

w koszyku i podsumowaniu  beda wtedy ceny netto

W koszyku będą ceny brutto z zerowym VAT.

Edited by Yabber (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

aua

po pierwsze cena  netto   czy tez  z vatem zero, zw. czy wewnatrzwspolnotowym bedzie taka sama i o to tu w tym mi chodzilo!

przeciez fakture i tak bedzie sobie wystawial w jakims subiekcie czy innym programie

 

po drugie socjalistyczne EU? pomyliles fora!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dobrze to wy się tu kłóććie, a ja dla pewności podsumuję... Jak rozumiem moduł Europejski Numer VAT załatwia problem i dzięki niemu gdy klient takowy wpisze dostanie w efekcie podsumowanie i koncową cenę do zapłaty bez stawiki VAT jaka na doanu towar w naszym kraju obowiązuje? Do pełni szczęscia takiemu klientowi trzeba przypisać pokazywanie cen netto czyli de facto przypisać do go grupy, która ma ustalony taki parametr?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...