Jump to content

1.2.5 sürümünde Türkçe karakter hatası

ozen

Recommended Posts

Yeni sürümü yükledim (localhost) ancak ana sayfadaki Türkçe karakterler doğru görüntülenmiyor. Alanları güncelleştimiş olmama rağmen ana sayfadakiler düzelmiyor. Konu hakkında bilgisi olan varmı?

Teşekkürler.

aşağıdakini demiştim ki, sorunsuz bir şekilde kuruldu. birkaç dosya eksik ama kadı kızında da o kadar kusur olur. bunları en'den tr klasörüne kopyalarsanız halloluyor.

tercüme için emeği geçen herkese teşekkürler

>>henüz türkçe paketini kurmadım, atıyorum ama belki mysql kurulumunda utf-8 olarak yapmanız çözüm sağlayabilir. birazdan belki bir mesaj daha atarım.

Merhaba;

1) BUNLARI ne demek? (bunları en’den tr klasörüne kopyalarsanız halloluyor.)

2) biz ingilizce kurup turkce dil paketini ekliyoruz (normal olarak olması gerektigi gibi). Siz ayrica neyi farkli yaptiniz. Zira bu yeni versiyon icin ciddi bir problem.

aşağıdakini demiştim ki, sorunsuz bir şekilde kuruldu. birkaç dosya eksik ama kadı kızında da o kadar kusur olur. bunları en’den tr klasörüne kopyalarsanız halloluyor.

tercüme için emeği geçen herkese teşekkürler

kurulumda birkaç dosya tercüme edilmemiş, BUNLARI (eksik dosyaları -ki eksik tercüme dosyaları zaten "translations" kısmında kırmızıyla işaretli oluyor) en'den tr klasörüne kopyalıyoruz.

kısacası, admin kısmındaki translations'dan kırmızıyla işaretli olan dosyaları görebilirsiniz.

bu arada SVN de 1.3.0 çıkmış, bakalım çeviri onda da çalışacak mı :D

Merhaba;

1.2.5 versiyonun Türkçe kurulum dosyası var mı?

Siz kurdugunuz Turkce kurulum dosyasının 1.2.5 olduguna emin misiniz? Turkce kurulan versiyonda (eski versiyonda) sıkıntı yoktu zaten. Ver 1.2 beta (son olmayan) sıkıntısız kuruluyor zaten.