Jump to content

Blok Prostego wyszukiwania


Recommended Posts

Mam pewien problem.
W sklepie posiadam prawie 2 tysiące produktów. Wszystkie są za-indeksowane ( pokazuje poprawnie indeksowane produkty).

 

Domena sklepu : http://supron1.pl

 

Wyszukiwarka jest ustawiona w ten sposób :  

y90cs9.jpg

 

Natomiast Wagi tak : 

wipkfk.jpg

 

Wyszukiwarka ma problem z szybkim odnajdowaniem wewnątrz sklepu towarów w momencie kiedy jest ich więcej niż 10. To znaczy jeśli mam towar np Agregat, to strona mieli jakies 1:30 min by odnaleźć 180 produktów. 

W przypadku mniejszej ilości np Kamera, odnajduje szybko (okolo 5-7 sek.)

 

jedyny plik jaki zmieniałem to   classes/search.php  : 

 

'\x{31cf}\x{3200}-\x{33ff}\x{4dc0}-\x{4dff}\x{a015}\x{a490}-\x{a716}\x{a802}'.
'\x{a806}\x{a80b}\x{a823}-\x{a82b}\x{e000}-\x{f8ff}\x{fb1e}\x{fb29}\x{fd3e}'.
'\x{fd3f}\x{fdfc}-\x{fe6b}\x{feff}-\x{ff0f}\x{ff1a}-\x{ff20}\x{ff3b}-\x{ff40}'.
'\x{e000}-\x{f8ff}\x{fb29}\x{fd3e}-\x{fd3f}\x{fdfc}-\x{fdfd}'.
'\x{ff5b}-\x{ff65}\x{ff70}\x{ff9e}\x{ff9f}\x{ffe0}-\x{fffd}');

Nie wiem dlaczego tak się dzieje. 

 

 

EDIT: Zauważyłem, że chodzi tutaj o odpowiedź serwera na zadanie pytanie, tylko nie wiem jak to ugryźć.
 

Edited by pbpo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Problem dalej występuje, i posiadam dodatkowy problem.

Produkty jednego z producentów są dostępne na stronie w dużej ilości, słowa meta tagi,keywords, title, opis uzupełnione.

Mimo to po wpisaniu producenta ( która znajduje się w nazwie produktu na stronie i w opisie) strona wywala mi, że takiego produktu nie ma na stronie...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja się z tym nie spotkałem, ale rewelacyjne ustawienie dla Ciebie, które pomoże poszukać problemu to konfiguracja w pliku defines.inc.php opcji ('_PS_DEBUG_PROFILING_', true). Wtedy zobaczysz jakie zapytania do bazy danych lecą i czy to wina zapytań, bazy czy coś ze stroną... Tylko na koniec zmień konfigurację na false ;)

Link to comment
Share on other sites

Robiłem wszystkie debugi, problem rozwiązałem już sam. polegał on na tym, że MINIMALNA DŁUGOŚĆ SŁOWA była ustawiona na 5 dlatego wyszukiwarka tak działała... po przestawieniu na 3 zaczęła hulać , wyszukuje w 1-2 czasem 3 sekundy wyszukuje wszystkie produkty które są na stronie. Nie wiem czemu aż tak to jest od siebie uzależnione, no ale działa.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...