Jump to content
  • 0

Masowe usuwanie zamówień


mortens

Question

Witam

Przejżałem wiele tematów na forum i nie mogę sobie proadzić z usuwaniem zamówień.

Nie chodzi mi tutaj o usuniecie 1 zamówienia ( bo są od tego moduły darmowe które znam)

 

Chce usunąć ok. 1000 zamówień ze sklepu. Dodałem sobie w pliku AdminOrdersController.php kod by pokazała mi się ikonka KOSZA by usunąć produkt aczkolwiek nadal to jest monotonne usuwanie pokolei po 1 zamowieniu. Chce usunąć je jakoś zaznaczajać je i dajac USUŃ. Mógłby mi ktos pomóc w tym ??

 

A dodając chciałbym w swoim sklepie wprowadzić tak by dany produkt wirtualny mógł by być pobrany przez użytkownika tylko przez 30 dni. Jest sposob na rozwiązanie tego ??

 

Czekam na odpowiedzi. Myśle że zrozumiale wyjaśniłem swój problem :)

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wnosi, dlatego że kiedyś inna osoba mało rozeznana trafi na ten temat, przeczyta że można usuwać zamówienia i narobi sobie niepotrzebnie kłopotów. Nikt z nas nie zna dokładnej wiedzy innych użytkowników forum i chcąc przestrzec Ciebie oraz innych przed przyszłymi problemami związanymi z usuwaniem to napisałem.

 

Jedyny post w tym temacie który nic nie wnosi, to ten w którym naskakujesz na mnie za moją życzliwą poradę.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

...Dodałem sobie w pliku AdminOrdersController.php kod by pokazała mi się ikonka KOSZA by usunąć produkt aczkolwiek nadal to jest monotonne usuwanie pokolei po 1 zamowieniu. Chce usunąć je jakoś zaznaczajać je i dajac USUŃ. Mógłby mi ktos pomóc w tym ??

 

Pisałeś że znasz zagrożenia, a dodanie tego X usuwa tylko jedna tabele a co z resztą tabel?

 

`ps_orders`;`ps_order_detail`;`ps_order_discount`;`ps_order_history`;`ps_order_message`;

`ps_order_message_lang`;`ps_order_return`;`ps_order_return_detail`;`ps_order_return_state`;

`ps_order_return_state_lang`;`ps_order_slip`;`ps_order_slip_detail`;`ps_message`;`ps_cart`;

`ps_cart_product`; 

 

Przy takim usuwaniu każde następne zamówienie będzie miało przypisane produkty z takiego samego ID usuniętego zamówienia, dlatego należny usunąć wszystkie niezbędne informacje z każdej z podanych tabel.

 

Link do modułu: http://addonspresta.com/pl/prestashop-moduly/51-orderupdater.html

Edited by endriu107 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bardzo ciekawy moduł aczkolwiek zapłacic mogę ale juz niestety nie taka cene bo ja chce tylko jednorazowo usunąć zamowienia nic więcej.... później na bierząco bede usuwał sobie zamowienia starsze niz 30 dni

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W takim razie jak nie chcesz płacić to albo kasuj ręcznie albo pokasuj to hurtowo w mySqlAdmin

Kolego a podpowiedział byś mniej wiecej w co mam sie zagłebic w mySQL'u ? Nie usuwałem nigdy tego ,a nieraz sie bawiłem baza danych tylko po prostu nie zwracałem uwagi na to :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...