Jump to content
  • 0

Brak bloku "bestsellery i "zobacz także"


wolwik93

Question

Witam. :)
 
Na jednym z moich sklepów w Multistore - jest to sklep EU, nie wiadomo dlaczego zniknęły bloki "Bestsellery" i "Zobacz także". W menu moduły w back office są one aktywne, włączone dla sklepu EU. Gdzie mogę szukać problemu, gdzie to włączyć z powrotem? Szukałem w całym zapleczu i nie mogę znaleźć rozwiązania. ;/
 
Link do sklepu:
www.store.onyxtan.com/en > Tutaj są widoczne bloki Bestsellerów i See also.

www.store.onyxtan.com/eu > Tutaj nie widać tych bloków, a muszą być widoczne.

 
Cache sklepu czyściłem, cache i cookies przeglądarki internetowej też. Próbowałem też z innej przeglądarki odpalać sklep, lecz jest bez zmian.
Edited by wolwik93 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

15 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jasne, postaram Ci się to w miarę przejrzyście wytłumaczyć, otóż każdy sklep na multistore może posiadać inny wygląd moduły etc. 

W zapleczu z listy wybierając dany sklep edytujesz tylko jego ustawienia, więc sklep en i eu mogą mieć po-włączane różne moduły lub te moduły mogą być przypisane do innej pozycji (czyli hooka) dla każdego ze sklepów. 

Wejdź w Moduły > Pozycje i sprawdź do jakich hooków te moduły są przypisane dla jednego sklepu i sprawdź czy w drugim ma te same jeśli nie to należy moduł przenieść do danego hooka.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Znalazłem w czym leży problem!

Faktycznie, ustawienia modułu o id 4 są złe dla tego sklepu (EU), bo nie jest on w ogóle skonfigurowany.

Wygląda to tak: (załącznik)

 

 

 

-------------------------------------

Problem rozwiązałem, skonfigurowałem moduł i wszystko już działa tak jak powinno!

Dziękuję za pomoc endriu107, ponieważ samemu bym sobie nie poradził. :)

Możesz sprawdzić: www.store.onyxtan.com/eu

post-798174-0-07307700-1403264053_thumb.png

Edited by wolwik93 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sklepu US na razie nie prowadzimy, dlatego tam nie jest nic skonfigurowane :)

Ja przy rozpoczęciu pracy tutaj, zastałem ten sklep w takim stanie, w jakim jest. Nie wiem czemu US nie jest odpięty od multistore'a, ale to już wymysł firmy. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...