Jump to content
  • 0

Import kont użytkowników oraz zamówień


Brudinho

Question

Witam

Jako, że "aktualizacja 1-kliknięciem" mimo powodzenia nie przeszła bez szkód dla presty (próbowałem rozwiązać problem przez forum, jednak informacji co robić nie otrzymałem) chyba najlepszym sposobem, będzie zainstalowanie czystej wersji i zaimportowanie wszystkich ważniejszych ustawień (konta użytkowników, zamówienia, produkty itp.).

Pomny doświadczeń postawiłem sobie świeżą preste na serwerze testowym i próbowałem zaimportować dane które wyeksportowałem ze sklepu. Niestety konta klientów nie przechodzą, co trzeba zaznaczyć żeby wszystko zostało poprawnie zaimportowane, lub jakie tabele z bazy danych wyeksportować?

 

Pozdrawiam

Edited by Brudinho (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Uzupełnię wypowiedz, bo miliony ludzi do pomocy ;)

Pliki csv wyeksportowane z jednej stronie nie dają zaimportować się na drugiej (niby wszystko ładnie ale po kliknięciu "zapisz" nioe dzieje się nic, nic nie zostaje zaimportowane). Dlatego też, chciałbym wyeksportować to wszystko przez mysql, rozumiem, że się da? Tylko jakie tabele muszę wyeksportować, chcąc zachować konta klientów, zamówienia oraz produkty?

 

Pozdrawiam 2

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam trochę zbliżony problem: import użytkowników i zamówień z innego systemu (Virtuemart).

Które tabele należy uzupełnić aby zaimportować użytkowników z danymi,  hasłami itp. Ta sama kwestia dotyczy historii złożonych przez nich zamówień.

z haslami klienta bedzie problem... presta tworzy hasla wg wzorca: md5(_COOKIE_KEY_haslo) gdzie _COOKIE_KEY_ to klucz zapisany w pliku konguracyjnym (settings.inc.php)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki Deejay3 za link. Wygląda ciekawie, pytanie jak sprawuje się w "praniu" np. przy przenoszeniu atrybutów, powiązań, przyjaznych linków, meta znaczników itp

Za taką cenę to powinien jeszcze obiad ugotować ;)

 

jak dziaia i czy dziala to juz raczej pytania do torcy tego modulu ;) podalem ten po, nie ukrywam, calych 10sek poszukiwan jako ciekowstke, ze cos takiego jest, czyli jest to do zrobienia;) mysle, ze na pewno znajdzie sie cos  tanszego. na pewno taniej wyszlo by zlecenie stworzenia skryptu na podubowie zapytan do bazy danych i zapisie w stukturze presta.

 

kolejne 5sek poszukiwan ;)https://www.google.pl/search?q=%22virtuemart+to+prestashop%22&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=AXfKVMXBC4KvUZ6CgfgB mysle ze tutaj na pewno znajdziesz cos godnego uwagi. widze pare wrzut w forum z oznaczeniami [solved] - te moga okazac sie najbardizej pomocne, tak mysle ;)

Edited by deejay3 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kilka dni temu na jakiejś ruskiej stronce widziałem podobny moduł, za nic nie mogę sobie przypomnieć adresu, ale jak mi się przypomni to podrzucę.

 

Edycja:

 

Musze się poprawić jednak nie widziałem modułu tylko ofertę przeniesienia sklepu.

http://prestashop.modulez.ru/en/services/17-virtuemart-to-prestashop-migration.html

Edited by endriu107 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...