Jump to content

Prestashop Advance SEO module


Recommended Posts

Witam.

 

Miał ktoś kiedyś do czynienia z modułem do Prestashop (1.5 > ) - Advance SEO? 

 

http://www.fmemodules.com/en/43-advance-seo.html

 

Ciekawią mnie opcje o automatycznym ustawianiu meta-tagów, czy słów kluczowych - lecz jednak nie potrafię nigdzie znaleźć na czym to może polegać. Dodatkowo widać, że jest to wersja angielska - jak to by działało w polskiej wersji? 

Link to comment
Share on other sites

Prestashop ma także opcje automatycznego uzupełniania meta tagów. Co prawda nie ma opcji zmiany konfiguracji  co jest dostępne w module ale ta zawarta w preście jest moim zdaniem optymalna i większości przypadków nie ma sensu jej zmieniać. Dodatkowe zmiany ustawienia szybciej pogorszą niż przyczynią się do polepszenia. Ale to jest tylko moje zdanie w które pewnie nie uwierzysz.

Link to comment
Share on other sites

Opcje są wmontowane w preste. Nie trzeba nic ustawiać. Wystarczy napisać tytuł dodać krótki opis a meta tagi wypełnią się automatycznie. Jeśli chcesz je zmienić to dodajesz swoje ale nie jest to konieczne.
Wymieniony Twój moduł  nie robi nic innego. Nie poprawi jakości twojego opisu który znacznej mierze przyczynia się do pozycjonowania. Masz tylko możliwość zmiany kolejności tytułu, możliwość dodania kategorii do tytułu, możliwość dodania długiego opisu do Tagu…..
Czy wyżej wymienione czynności przyczynią się do polepszenia pozycjonowania? Moim zdanie nie, nawet je pogorszą. To jest tylko moje zdanie. Jeżeli potrzebujesz tych funkcji to możesz go kupić. Ale pamiętaj żaden moduł nie zrobi za ciebie roboty.

Edited by karolwild (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

To że to robisz ręcznie jeśli wykonujesz to prawidłowo to akurat dobrze.
Jeśli chodzi do automatycznego wypełniania to funkcja ta jest dostępna w 1.4.11, 1.5, 1.6 także w Twojej preście i w kwestii podstawowej nie różni się zbytnio od proponowanego modułu. Moduł jest tylko bardziej rozbudowany. Ma więcej możliwości ustawień. Wszystkie ustawienia są na jednej stronie. Ja tylko twierdze że domyślne ustawienia presty są lepsze od wyszukanych ustawień modułu. Wiem że pewno nikogo nie przekonam. Nie jest to moim celem. Każdy sam  podejmuje decyzje o zakupie i ustawieniach. Ja tylko podaje możliwości alternatywne które nic nie kosztują.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie ma tu żadnego magicznego sekretu. Ja większość Meta tagów wypełniam ręcznie, jest większa możliwość dostosowania niż z automatu. Te które uważam za mniej istotne nie wymagające zmian zostawiam puste wiem że presta wypełni je za mnie.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...