Jump to content
  • 0

Problem z hierarchią kategorii w Multistore. PrestaShop 1.5.6.2


tomciooo83

Question

Witam wszystkich.

 

Mam problem z hierarchią kategorii po uruchomieniu Multistore. PrestaShop wersja 1.5.6.2.

 

W niewyjaśnionych okolicznościach podczas dodawania lub edycji kategorii, istniająca kategoria Diageo "wyskakuje" z Home do Root i staje się kategorią główną (bug Presty ??). Na początku wystarczyło przywrócić kopię tabel bazy danych z kategoriami. Teraz jednak powstało wiele nowych kategorii i przywrócenie kopii nie wchodzi w grę.

 

Aktualnie wygląda to tak

 

post-806919-0-82411300-1402576318_thumb.jpg

 

Potrzebuję wrzucić Diageo z powrotem do Home, ale przy kategoriach głównych nie wyświetla się drzewko nadrzędnej kategorii, więc nie mam możliwości wybrania kategori nadrzędnej :(

 

post-806919-0-89949000-1402576317_thumb.jpg

 

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Da się to rozwiązać bez ręcznej modyfikacji rekordów bazy danych?

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

A te kategorie to dodajesz do każdego sklepu z osobna czy wszystkich razem, ponieważ drugi screen pokazuje że dodajesz drugą główna kategorię która może być wykorzystana w innym sklepie na multistore. Więc wejdź w Kategorie > Home > i wtedy kliknij dodaj nowy, żeby utworzyć kategorie należącą do Home.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
A te kategorie to dodajesz do każdego sklepu z osobna czy wszystkich razem

 

 

Kategorie były dodawane na obydwa sposoby w zależności czy były potrzebne w obu sklepach czy nie.

 

ponieważ drugi screen pokazuje że dodajesz drugą główna kategorię

 

 

Na drugim screenie to formularz edycji (chciałem pokazać, że nie można ruszyć z administracji kategorii głównych z powrotem w głąb, stąd mój problem). Zależało mi na wrzuceniu do "Home" tej konkretnej kategorii "Diageo" z powodu jej ID i powiązanyh z nią produktów.

 

Mimo wszystko problem został rozwiązany troszkę "na około":

 

1. Jak napisał "endriu107" - nowa kategoria o tej samej nazwie "Diageo" w wybranym sklepie;

2. Żeby oszczędzić sobie klikaniny w powiązaniach produktów - eksport z category_product -> notatnik -> zmiana ID starej kategorii na ID nowo dodanej kategori -> insert z powrotem do bazy;

 

Od zewnątrz efekt jest taki sam jak wcześniej.

 

Zagadką wciąż pozostaje dla mnie, jak kategoria (w moim przypadku tylko ta jedna Diageo, "wylatywała" z home do roota) może sobie sama zmieniać miejsce w hierarchii. Po paru dniach funkcjonowania, inne kategorie są tam gdzie powinny, tak więc tylko ta jedna była jakaś problematyczna. Nie kasuję jej na wszelki wypadek i skoro wszystko jest ok to nie dociekam źródła tego dziwnego zachowania tego jednego egzemplarza presty :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...