Jump to content

Reguły cenowe katalogu a stała cena dla PLN


tomputer

Recommended Posts

Witam

 

Mam pewien problem

 

Buduje sklep dla którego domyśla walutą jest euro

Dodatkową walutą jest pln

 

Ceny bazowe są w euro sklep jest niewielki na tą chwilę 20 produktów w przyszłości trochę więcej

 

Dla każdego produkty podaje ceną bazową w euro oraz dodaje warunek dla kraju polska i waluty złoty w którym wpisuje cenę w złotówkach

 

To dlatego że chcemy mieć okrągłe ceny a te przeliczone wg kursu walut wychodzą różnie.

 

Problem polega na tym że jak chcę ustawić regułę cenową dla katalogu np -5% i określam że ma ona zastosowanie dla wszystkich krajów i walut. To na stronie pojawia się tylko rabat dla euro. Po zmianie na złotówki rabat się nie pojawia.

 

Czy ktoś z Was borykał się z podobnym problemem?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co zaobserwowałem to raczej nie ma rozwiązania na ten problem.

Chodzi chyba o priorytety reguł cenowych

W moim przypadku kiedy tworzę pierwszą regułę w karcie produktu w zakładce ceny w której określam stałą cenę w pln to w tym momencie nie zadziała żadna inna reguła cenowa np przecena dla katalogu dla tej waluty.

 

Dla euro przeceny działają ponieważ nie są dodane inne reguły cenowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam 

Mam problem z regułami cenowymi katalogu, mimo ze wydaje mi się że mam poprawne ustawienia, to przy produktach, gdzie są różne kombinacje atrybutów tylko cena pierwszej kombinacji jest obniżona i naliczona poprawnie, wszystkie kolejne kombinacje mają cenę podstawową x 2 i od niej dopiero odejmowany jest % rabatu.  Tak samo wygląda sytuacja jeśli ustalę ceny specyficzne w konkretnym produkcie z kombinacjami wzorów/kolorów do wyboru.

 

 

Jeśli produkt nie ma kombinacji reguły/ceny specyficzne działają poprawnie. 

 

Może ktoś się spotkał z tym problemem i wie jak to poprawić?

 

Sklep mam na Presta 1.6.1.4.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...