Jump to content

poze nedorite in prima pagina


Recommended Posts

Buna seara,

 

Siteul este http://musteartificiale.com

 

Am intampinat 2 probleme dupa ce am facut trecerea la ver. 1.6.0.6.

 

Blocurile limbii si al monedei nu mai functioneaza, si a 2-a ar fi ca in partea inferioara a paginii de start imi apar niste produse/poze din tema de baza pe care nu stiu de unde sa le scot.

 

Sint incepator in acest domeniu asa ca va rog putina indulgenta.

 

Va multumesc, 

Bogdan.

Link to comment
Share on other sites

ai in BO>module> toate modulele cauta theme configurator si de acolo le scoti

Multumesc pentru promptitudine. Mai intrasem in theme configurator si dadeam " delete item " in loc sa intru la modifica/dezactiveaza. Acum s-a rezolvat.

 

Despre blocurile monedei si a limbi banuiesc ca undeva este o setare de memorare a localizarii. Pe un browser imi intra in /ro, iar pe altul in /en si nu pot sa schimb limba si moneda. Am sters cache-urile din browser-e, dar tot asa imi apare, iar blocurile sint nefunctionale.

 

Bun, acum am mai facut ceva cu blocul limbii si a disparut complet......

 

Nu cred ca am spus, dar am actualizat platforma prestashop de la ver. 1.5.x.x ( ultima din seria 1.5 ), poate ar trebui sa ma organizez sa fac site-ul de la inceput. Parca imi place mai mult 1.6

 

Multumesc,

Bogdan.

Link to comment
Share on other sites

Da, deocamdata sint nevoit sa trec la versiunea anterioara, chiar daca 1.6 mi se pare mai frumoasa, mai desteapta " si mai devreme acasa ".

 

Vad ca am probleme si la cantitatile comenzilor.

 

La iarna imi voi face timp sa refac site-ul de la inceput pe noua platforma, nu am multe produse si nu va fi foarte mare consumator de timp.

 

Va multumesc oricum pentru buna intentie de a ma ajuta.

 

Bogdan.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...