Jump to content

İndirim yapıldığında Ürün detayında hatalı fiyat

driver13

Recommended Posts

Selamlar;

herhangi bir ürüne indirim yaptığımda ürün listelemesinde sorunsuz indirimli fiyat görünüyor,

Ürün detayına girdiğimizde ek resimdeki gibi fiyat kısmında ürünün ilk indirimsiz fiyatı görünüyor,

bunu nerden ve nasıl düzeltebilirim yardımcı olurmusunuz?

product.tpl dosyası:

<p class="our_price_display">
     {if $priceDisplay >= 0 && $priceDisplay <= 2}
          {if $productPrice == 0}
              <span class="pretaxe_price">£ POA</span>
          {else}
              <span id="pretaxe_price">
                  {l s='Fiyatı: '}<span id="pretaxe_price_display">{convertPrice price=$productPriceWithoutReduction}</span>
              </span><br />
              {l s='Kdv Dahil: '}<span id="our_price_display">{convertPrice price=$productPrice}</span>
          {/if}
       {/if}
</p>

post-789916-0-51352200-1400926250_thumb.png

aynı zamanda şimdi farkettim, anasayfada ürün listelemede %50 indirim yazarken sepete atıldığında ürün %41 indirim yazıyor, doğrusu %50 indirim ama sepetteki indirim ifadesi kdv'siz fiyattan kdv düşerek %41 i buluyor.

üstteki ve bu soruma yardımcı olurmusunuz? teşekkürler.

elbette modifiye kodlama, orjinal olsa herkesin mağazası aynı olmazmı?

bu arada indirim oranları arasındaki fark: ürün ekleme sayfasında ürüne indirim eklerken "İndirim vergi sonrası uygulanır" ibaresinden kaynaklanıyor. dolayısıyla ürün detayında kdvsiz fiyatı alırken, sepet sayfasında kdvli fiyattan yani vergi sonrasından indirim oranını veriyor.

sizden ricam;

{l s='Fiyatı: '}<span id="pretaxe_price_display">{convertPrice price=$productPriceWithoutReduction}</span> buraya kdvsiz indirimli fiyatı nasıl yazdırabilirim? sonuçta anasayfada vitrinde kdvsiz indirimli fiyat yazıyor, burdaki kodu buraya kopyalayabilirmiyiz?

sepet kısmındada kdvli fiyata bakarak (İndirim vergi sonrası uygulanır) indirimi göstereceğine, nasıl kdvsiz fiyata bakarak yazmasını sağlayabiliriz?

aslında bilenler için çok basit bir soru hangi kodlar yerine hangilerini yazmalıyım diyorum, yoksa ekstra bi kod yazılması gerektiğini ekxtra bişi yapılması gerektiğini düşünmüyorum.

{l s='Fiyatı: '}<span id="pretaxe_price_display">{convertPrice price=$productPriceWithoutReduction}</span> burası indirimsiz ham fiyatı yazıyor indirimli yazması için neyi neyle değiştiricez, sepet içinde aynı.

aynı zamanda kimse yardım etmeyecekse, ana sayfa vitrin ürünlerini ve kasayı gösteren (quick-order) tpl dosyaları hangileridir söyleyebilirmisiniz.

Bence kodlar vermek yerine ne yapmak istediğinizi söylemelisiniz....sistem olarak ana sayfada farklı kategoride farklı ürün sayfasında farklı fiyat yazması mümkün değildir, tabi siz kodlarla oynamadıysanız...dediğim gibi tüm fiyat kodlarını orijinal haline getirin, sonra ne yapmak istediğinizi burada yazın...böylece size yardım edecek birileri çıkacaktır...

sorunu çözdüm;

48.                     <span class="price-percent-reduction small">
49.                        {assign var='priceReductonPercent' value=(($product.price_without_specific_price -
                        $product.price_wt)/$product.price_without_specific_price) * 100 * -1}
50.                        {$priceReductonPercent|round|string_format:"%d"}%
51.                        </span>

49.                        {assign var='priceReductonPercent' value=(($product.price_without_specific_price -
                        $product.price_wt)

$product.price_wt) den "_wt" yi kaldırınca indirim % sinden kdv'yi kaldırıyor,

bilen arkadaşlar yazdıklarımı hiç okumamış görünüyor, belki birinin işine yarar, bunun için ben saatlerce uğraştım,

Çözüldü yazabilirsiniz.