Jump to content
  • 0

Tryb Przerwa Techniczna i zmienne IP lub nie dodane IP przy wyłączeniu sklepu


pmp

Question

Witam,

 

Jestem nowym użytkownikiem, więc na początek Powitanie dla całej społeczności.

Mam na imię Piotr i z prestashop zderzyłem się kilka dni temu.

Jak przystało na świerzaka, zaliczyłem wtopę przy pierwszym podejściu.

Najpierw wyłączyłem sklep (do testu tej funkcjonalności), bez dodania IP do obsługi admina.

Efekt: zamurowało mi drzwi do sklepu.

Pojawia się strona "Przerwa techniczna" i koniec. Wywołanie strony logowania admina jest niemozliwe.

 

Nie robiłem żadnej konfiguracji, więc rozwiązaniem było przeinstalowanie całości.

 

Nauczony poprzednim błędem, uparcie postanowiłem przekonać się czy dodanie mojego IP pomoże w przyszłości i dodałem.

 

Grzebałem jeszcze przez jakiś czas w panelu, żeby ogarnąć konfigurację, po czy wylogowałem się.

 

Wieczorem powtórka z rozrywki; w międzyczasie router wymyślił sobie reconnect, zmieniło mi IP i znowu jestem w lesie.

 

Czy wiecie jak rozwiązać ten problem?Jak włączyć sklep bez dostępu do panelu?

Edited by pmp (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Próbowałem-wywala error 404 na sklepie.

Zmiana wpisu PS_SHOP_ENABLE w polu value z wartości `0` na `1` też generuje error 404. Page not found

 

EDIT: Problem rozwiązany: Ręczne włączenie sklepu z poziomu bazy danych w tabeli PS_CONFIGURATION >>>>PS_SHOP_ENABLE>>>value `1` powoduje pełne ponowne uruchomienie sklepu ALE zmienia ścieżkę dostępu dla admina generując folder `adminxxx` stąd błąd 404 przy próbie wywołania okna logowania. Ścieżkę dostępu należy sprawdzić z poziomu serwera. Gdzie się ta zmiana rodzi i z jakiej przyczyny, tego nie wiem :/

Edited by pmp (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...