Jump to content

Zmiana oprogramowania z IAI na Prestashop


TomekM

Recommended Posts

Witam.

Z Prestą nigdy nie miałem do czynienia i mam kilka pytań (odpowiedzi szukałem na własną rękę ale nie znalazłem) do bardziej doświadczonych:

1. Czy ktoś z Was realizował kiedyś migracje z IAI do Presta?

2. Czy taką migrację da się przeprowadzić automatycznie?

3. Jak duży hosting musi być dla sklepu który ma w ofercie jak narazie nie więcej niż 500 produktów?

Będę ukontentowany jak by ktoś podzielił się doświadczeniem.

Pozdrawiam

TomekM

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 5 months later...

Dokładnie nie pamiętam ponieważ było to bardzo dawno ale jest funkcja exportu produktów do csv w iai shopie. W prestashop możesz je zimportować z tym że trzeba najpierw utworzyć wszystkie kategorie, producentów itp.

 

Pozdrawiam

TM

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Możesz skorzystać z tego narzędzia: http://www.e-mo.com.pl/a2c

Najpierw zaimportuje do tego systemu produkty a potem przerzucisz je do Prestashop :) Tak troche na około ale przy zmianie sklepu może pomóc

 

Emo niestety do tego nie służy i jest to baaardzo na około. Dodatkowo program E-mo nie zawsze jest skonfigurowany z pudełka i trzeba powalczyć aby zadziało samo połączenie z bazą łącznie z edycją skryptu połączeniowego, co oczywiście nie oznacza że jest złe, to dobre oprogramowanie ale do innej czynności. Wspomniane oprogramowanie https://www.whiteposition.com/importowanie-produktow-z-iai-shop-do-prestashop/ jest dedykowane do IAI shop do prestashop i to jest jego przewagą.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Emo niestety do tego nie służy i jest to baaardzo na około. Dodatkowo program E-mo nie zawsze jest skonfigurowany z pudełka i trzeba powalczyć aby zadziało samo połączenie z bazą łącznie z edycją skryptu połączeniowego, co oczywiście nie oznacza że jest złe, to dobre oprogramowanie ale do innej czynności. Wspomniane oprogramowanie https://www.whiteposition.com/importowanie-produktow-z-iai-shop-do-prestashop/ jest dedykowane do IAI shop do prestashop i to jest jego przewagą.

 

Pozdrawiam.

 

O tym narzędziu nie słyszałem  wiec dzieki za info:) Przyda się na przyszłość

Link to comment
Share on other sites

Wspomniane oprogramowanie jest dedykowane do IAI shop do prestashop i to jest jego przewagą.

Tak z ciekawości co konkretnie jest jego przewagą? Coś robi lepiej? Robi coś czego nie ma emo? Bo z tego opisu wynika tylko, że jest lepsze bo na nim zarabiasz i bezczelnie próbujesz zdyskredytować konkurencje nie przedstawiając żadnych rzeczowych argumentów.

 

Zresztą o ile wiem wczytać dane z csv do presty można bez żadnych zewnętrznych programów...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tak z ciekawości co konkretnie jest jego przewagą? Coś robi lepiej? Robi coś czego nie ma emo? Bo z tego opisu wynika tylko, że jest lepsze bo na nim zarabiasz i bezczelnie próbujesz zdyskredytować konkurencje nie przedstawiając żadnych rzeczowych argumentów.

 

Zresztą o ile wiem wczytać dane z csv do presty można bez żadnych zewnętrznych programów...

 

Same dane do presty przez CSV nie dają pełnego importu... oraz co otrzymasz po exporcie z IAI do csv? Wygląda na to że nie znasz tematu...

 

Co do pytania o E-mo to testowałem to oprogramowanie, jest zbudowane na .net i nie jest gotowe do działania po pobraniu, sypie błędami, wymaga SQL?. Dla użytkownika nie programującego, nie polecam, ponieważ nie uda mu się go nawet uruchomić a co dopiero importować. Dlatego też zostało napisane inne oprogramowanie które to robi w sposób właściwy. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...