Jump to content
  • 0

Blok prostego wyszukiwania v1.5 - umiejscowienie


PiotrBMK

Question

Witam,

 

Po próbach znalezienia przyczyny nie pojawiania się w wynikach wyszukiwania produktów dodanych w sklepie, użyłem m.in opcji modułu - wyczyść. Od tego czasu nawet po odinstalowaniu i ponownej instalacji położenie bloku wyszukiwania zmieniło położenie i znajduje się poniżej bloku z kategoriami. Chcę powrócić do standardowego położenia pomiędzy logo sklepu a koszykiem. Szukałem na forach rozwiązania tego problemu, ale muszę poprosić szanownych użytkowników o pomoc :)

Który plik odpowiada za powyższą część z modułami, bo być może wystarczy zastąpić go standardowym i będzie grało?

 

A wygląda to aktualnie w ten sposób:

 

post-316660-0-44594400-1398685114_thumb.jpg

 

Szukając informacji na ten temat natknąłem się również na ciekawą opcję dodania miniaturki produktu obok nazwy produktu w wynikach wyszukiwania. To ciekawa modyfikacja, ale niestety kod do niej przepadł w czeluściach internetu i nie mogę go odnaleźć, bo użytkownik go usunął. Gdybyście znali proszę o wklejenie.

Przy okazji tematu czy znacie może jeszcze jakieś ciekawe bloki wyszukiwania działające w Prestashop 1.6.0.6.

Będę wdzięczny za pomoc i porady.

Edited by PiotrBMK (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Położenie bloku wyszukiwania zmienisz
Moduły > Pozycje
display top

 

miniaturki produktu obok nazwy produktu w wynikach wyszukiwania
@And63
Dla wersji 1,5 czy działa w wersji 1,6 musisz sprawdzić

http://www.prestashop.com/forums/topic/260934-zdjecie-produktu-w-wyszukiwarce-moje-rozwiazanie/

Poprawka nie była dawno aktualizowana.
Dlatego zalecał bym najpierw sprawdzenie przez ręczne uaktualnienie.
http://www.prestashop.com/forums/topic/239150-add-an-image-on-instant-search/?do=findComment&comment=1258282
Uaktualnienie całych plików może spowodować że pozbędziemy się innych aktualizacji które nastąpiły od wersji 1.54

Edited by karolwild (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuję. Tak jak myślałem, było to banalne. Zmieniałem prędzej pozycję w TopHeader, gdzie też jest blok wyszukiwania... byłem blisko ;)

Fantastycznie, już się zajmuję miniaturkami :)

Dam znać jak to działa w 1.6.0.6

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po zmianie części wskazanego kodu modyfikacja dodania obrazków nie działa. Wymusiłem kompilację, wyczyściłem cache przeglądarki... Zastanawiam się właśnie, jak ustawić opcje w Zaaawansowane > Wydajność i które generalnie, są najbardziej odpowiednie.

 

W trybie debugowania mam wyłączone wszystkie nadpisywania i nie mogę zmienić tej opcji...

I jeśli, to który system użyć przy cachu

 

System plików
Memcached (musisz zainstalować Rozszerzenie Memcache PECL)
APC (musisz zainstalować Rozszerzenie APC PECL)
Xcache (musisz zainstalować Rozszerzenie Xcache)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Modyfikacja dodania obrazków u mnie też nie zadziałała.
Opcji „wyłącz wszystkie nadpisywania „ Także nie można zmienić (pewno błąd presty)
Co do systemu cachu to w tej chwili nie możesz użyć żadnego gdyż żaden nie jest włączony i zainstalowany na serwerze.
Który wybrać to trudno powiedzieć. Testowałem na 1.5 wszystkie i nie zauważyłem istotnych zmian w prędkości strony. Zaobserwowałem nawet niewielkie spowolnienie. Dlatego mam te opcje wyłączone. Korzystam z domyślnych ustawień serwera.
W twoim wypadku przyjrzał bym się bliżej szybkości twojego serwera.
W czasie którym przeglądałem twój sklep strony otwierały się bardzo wolno.
Sprawdź - Włącz:
-Skompiluj ponownie szablony jeżeli pliki zostały zaktualizowane
-pamięć podręczna
- funkcjonalność ccc
Jeśli dalej strony będą działały wolno rozważ opcje zmiany serwera

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dlaczego u Ciebie modyfikacja dodania miniaturek też nie zadziała?

Debugowanie można ustawić zmieniając, w którymś pliku na serwerze wartość z "false" na "true", ale to nie w tym pewnie problem.

 

Wiem, że musiałbym zainstalować wybrany system cachu, ale również rzeczywiście stwierdziłem po włączeniu cachu za pomocą plików, że praca sklepu została bardzo zwolniona - a powinno być odwrotnie ;) Zatem nie wiem, jak jest z innymi wersjami możliwymi do zainstalowania. Jak ktoś ma wiedzę proszę o radę. Póki, co wyłączam cache.

 

Skorzystałem ze wskazówek http://www.prestashop.com/pl/najlepsze-wskazowki poza oczywiście ostatnią - jak wyżej.

 

Wydaje mi się, że teraz strona chodzi w przyzwoitym tempie. Zobaczymy, jak będzie przy pełnej funkcjonalności :)

Na razie fajnie byłoby dodać owe miniaturki, bo to sympatyczny szczegół, a skoro działało w poprzednich winno i w nowej wersji. Kod plików nieco się pozmieniał i być może są inne odwołania.

Edited by PiotrBMK (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie działa w prescie 1,6 pewnie dlatego że kod pisany był do 1,5
Co do prędkości to teraz jest dużo lepiej. Około godziny 14 było tragicznie nie wiem czym to było spowodowane twoimi ustawieniami czy słabością serwera. Ja zasygnalizowałem ci jedynie o problemie na który musisz zwrócić uwagę.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuję bardzo za info. Lokalizacja pewnie robi różnice, bo tracking do serwera może być różny. Jednak problem był w ustawieniach, o których wspomniałem, czyli cache. Wyłączony cache w systemie plików na serwerze i od razu lepiej.

Jednak...
 

 

Pliki w załącznikach są poprawione i  śmiga z 1.5.4.1 oraz z kolejnymi następnymi wersjami :) włączając w to wersję 1.6.0.0-prztestowane.

Przykład na 1.5.4.1: http://dntim.nazwa.pl/elfa-pharm_esklep/ - wpisz w wyszukiwarce np.rumianek

więc podobno działa. Jestem ciekaw jak :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...