Jump to content

české znaky v adrese obchodu


Recommended Posts

Zdravím

Díky všem překladatelům, čeština je až na pár překlepů super.
Měl bych jednu otázku. Při zadání adresy obchodu v adminovi (Back Office >> Preferences >> Contact)
se v e-shopu špatně kodují české znaky (Š,Č atd.) v záložkách s informacemi o obchodu (obchodní podmínky a osobní údaje) Nevíte někdo, jak to odstranit?

Link to comment
Share on other sites

Zkontroluj, jestli máš v prohlížeči nastavený kodování UTF-8 (možná to funguje i s jiným, mě pouze s UTFkem) a taky v editoru kde píšeš ty podmínky bys soubor měl ukládat v UTF-8 kódování

Link to comment
Share on other sites

Kodování nastavený na UTF-8 mám,ale diakritika v adrese obchodu nefunguje. Stejný problém mám při registraci nového uživatele - vyzkoušeno v různých prohlížečích se stejným výsledkem (databázi mám UTF-8 general_ci). Moc si s tím nevím rady. Všude jinde diakritika funguje normálně, kromě PDF faktury. Nemohl by být problém s kodovanim databáze?

Link to comment
Share on other sites

Asi jsem špatně formuloval dotaz - ne ve webové adrese, ale když dám v Back Office >> Preferences >> Contact a zadám do kontaktních informací jakoukoliv položku s diakrititikou (např. adresu), tak se po uložení zobrazí ve Front Office špatně. Stejný problém mám i při registraci uživatele.

Link to comment
Share on other sites

Teď jsem zkoušel prestashop RC5 a problém je pořád stejný - diakritika se z Back office do Front office z contactu nepřenáší.
Stejný problém je i v demu tady na stránkách. Netušíte někdo, co s tím?

Link to comment
Share on other sites

Do conditions se to přenáší z Back Office >> Preferences >> Contact a když tam dám diakritiku, tak se kodování rozpadne ve Front Office. Kdybys mě jenom trochu postrčil správným směrem - zatím jsem na nic nepřišel. Zajímavý je, že tenhle problém je i tady na stránkách v demu. A co registrace uživatelů? Funguje ti s diakritikou?

Link to comment
Share on other sites

tak diakritiku v conditions tam mají. U mě se v conditions špatně zobrazuje Š a á. Ostatní jsem nezkoušel (adresa je Šumavská) a v registraci uživatele jim to háže stejnou chybu jako u mě - když nevyplníš třeba heslo a chceš se registrovat jako beneš, tak se to taky rozpadne.
Zkus prosím tě mojí instalaci na http://www.pallas-brno.cz/eshop/index.php
jesli se ti chyba ukáže taky, už jsem docela v koncích.

Link to comment
Share on other sites

tak diakritiku v conditions tam mají. U mě se v conditions špatně zobrazuje Š a á. Ostatní jsem nezkoušel (adresa je Šumavská) a v registraci uživatele jim to háže stejnou chybu jako u mě - když nevyplníš třeba heslo a chceš se registrovat jako beneš, tak se to taky rozpadne.
Zkus prosím tě mojí instalaci na http://www.pallas-brno.cz/eshop/index.php
jesli se ti chyba ukáže taky, už jsem docela v koncích.


Zkusil jsem se registrovat bez hesla a vážně se vše rozpadlo i na mém webu.
Nevím čím to může být, ale budu to zkoušet.
Na druhou stranu, když se někdo bude registrovat - zadá heslo.
Link to comment
Share on other sites

Já tedy nevím, ale zkusil jsem registraci na všech shopech a nikde se mi nic nerozpadlo. Hodí to hlášku "špatné heslo" a tj vše. Více se mi líbí pak hlášky "1. lastname je vyžadováno, 2. firstname je vyžadováno apod.". Bere z názvu pole, takže až budete řešiti toto, přeji hodně štěstí :) Já to vyřešil jednoduše jednou chybovkou a nazdar :)

Link to comment
Share on other sites

Ano, pokud zákazník nevyplní vše co je požadováno, tak to hodí hlášku s tím že je ( něco vyžadováno nebo neplatné ) a tím se rozhodí diakritika a je to děs.

Další problém je v tom, když si vyplníš Ochranu osobních údajů a pak ti klient nato klikne, tak je opět diakritika rozhozená a je to nečitelný blábol :exclaim:

Link to comment
Share on other sites

tak to si me pobavil s tim prekladem, "soudni oznameni" na webu superceny.eu, jsem se z toho valel smichy.
ono obecne preklad cestiny, ktery je v oficialnim realesu je taky obcas dost krkolomny. treba "nove zbozi", to bych jednoznacne prejmenoval na "novinky", "zvlastni nabidka"->"akcni nabidka" nebo "slevy". takovych veci by se dalo najit vic. budu srovnavat tu oficialni cestinu s tou svoji a pak tu zkusim hodit verzi, ktera bude vic prirozena, aspon podle toho jak to citim ja.
a co se tyce rc5, tak je to zklamani. posledni verze pred spustenim a porad obsahuje spoustu nedostatku. snad se to zlepsi.

Link to comment
Share on other sites

tak to si me pobavil s tim prekladem, "soudni oznameni" na webu superceny.eu, jsem se z toho valel smichy.
zlepsi.


Heleee :D Tak jsi se pobavil x) To je výsledek nočního (ranního) překladu! :D Ale je tam otazník alespoň ne x)

Pokud se jedná o to, že se mi to nerozpadává, tak bych velice rád pomohl, ale opravdu nyní nevím. Pracuji na více věcech a ještě se do toho stěhujeme, takže si toto již nepamatuji.
Já vím, že vždy jsem měl problémy s diakritikou a když nyní něco dělám, tak nic neponechávám náhodě. Ale jistě jsem se hrabal v kódu obchodu, ale zda jsem něco dělal přímo na tomto, nevím.
Link to comment
Share on other sites

tak diakritiku v conditions tam mají. U mě se v conditions špatně zobrazuje Š a á. Ostatní jsem nezkoušel (adresa je Šumavská) a v registraci uživatele jim to háže stejnou chybu jako u mě - když nevyplníš třeba heslo a chceš se registrovat jako beneš, tak se to taky rozpadne.
Zkus prosím tě mojí instalaci na http://www.pallas-brno.cz/eshop/index.php
jesli se ti chyba ukáže taky, už jsem docela v koncích.


Zkusil jsem se registrovat bez hesla a vážně se vše rozpadlo i na mém webu.
Nevím čím to může být, ale budu to zkoušet.
Na druhou stranu, když se někdo bude registrovat - zadá heslo.


no to jsem objevil u verze RC5. u RC3 to bezi bez problemu.
takze hledejte rozdily mezi temi verzemi, na hledani rozdilu muzu doporucit nastroj winmerge - je to freeware.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...