Jump to content
  • 0

Import zdjęć


capitanweed

Question

Witam. Mam problem z importem zdjęć w raz z produktami. Same produkty się importują, ale jeżeli chodzi o zdjęcia to żadne nie chcą się wgrać. Jedyną opcją jest pobranie z aresu URL, ja zdjęcia posiadam na serwerze w folderze img/zdecia/i.jjp

Słyszałem że powinno tak działać, jakies pomysły?

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Musi działać.

Jeżeli robisz to za pomocą pliku CSV to prosta zasada

 

w kolumnie w piszesz np. obrazki/zdjecie1.jgp itp. dla innych

 

Teraz żeby to wgrać z poziomu serwera to trzeba to zmodyfikować. Na serwerze masz wiele katalogów.

 

Czyli :

 

zamiast obrazki/zdjecie1.jpg robisz modyfikację na : http://twojadomena.pl/obrazki/zdjecie1.jpg i tyle.

 

Teraz wgrywasz folder na serwer do głównego katalogu domeny ( presta wie że tam jest ten katalog i adres jest ok ) i importujesz sobie to do sklepu - musi być podana konkretna ścieżka do zdjęcia nawet jak byś z sieci "pożyczył"  zdjęcie jakieś to musisz skopiować jego adres. Proste i logiczne - ale nie wiem czy o to Tobie chodziło.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Każą wartość odzielamy przecinkiem . np jeżeli chcemy dodać kilka zdjęć robimy np.  zdjęcie1.jpg,zdjęcie2.jpg,zdjęcie3.jpg

Inaczej system Ci nie wgra zdjęcia takiego :)


A cały plik Ci się nie wgra jak jest duży i ma powyżej np 500 produktów - ze względów na czas wykonywania skryptu po stronie serwera.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeżeli chodzi o serwery nazwa to tylko najwyższy pakiet oferuje 60 sekund na czas wykonania zapytania.Pozostałe 30 sek. Jak chciałbyś to obejść skoro to jest narzucone przez Admina serwera ? Można by było spróbować przez jakiś program do administracji baz danych - ale tutaj trzeba by było skonstruować odpowiednie zapytania przy czym posiadać wiedzę na temat samej bazy prestyshopu co gdzie musiało by się zapisać :) Nie pozostaje Tobie chyba nic jak importować to na raty. Bo żadne dopiski w kodzie odnośnie zwiększenia limitu na tych serwerach nie działają.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...