Jump to content
  • 0

zmiana koloru tła kolumny (lewej)


szkut

Question

Witam,

 

Chciałbym zmienić kolor lewej kolumny. Posiadam teraz prestashop 1.5. W tle mam zdjęcie.

 

Pozdrawiam

 

Przepraszam, za niepotrzebny spam, szukałem cały dzień od rana i znalazłem tuż pod nosem przed momentem.

 

http://www.prestashop.com/forums/topic/317183-bia%C5%82e-t%C5%82o-pod-blokiem-kategorii-oraz-jeden-button/

 

Aby nie zakładać nowego tematu zapytam od razu:

mam na przykład produkty polecane lub nowe - jest widoczne zdjęcie oraz opis ponizej, chciałbym aby te moduły które odpowiadają za wyświetlanie produktów również posiadały tło - takie same jak lewa kolumna. Nie cała kolumna środkowa, tylko te moduły.

Edited by szkut (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

to zdefiniuj klasę lub identyfikator danego bloku taki sam jak dla lewej kolumny.
Jeśli masz ustawione tło na całej lewej kolumnie #column-left, to dopisz po przecinku #featured-products_block_center albo - w zależności jaki efekt chcesz uzyskać #featured-products_block .block_content lub #featured-products_block .block_content li 
Przy czym będziesz musiał usunąć (o ile masz) styl dla danego elementu w module, ponieważ on nadpisze te zdefiniowane w globalu.
To jest przykład dla polecanych, dla nowych nie pamiętam nazw, ale będzie to analogicznie wyglądać.
:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuję działa - zrobiłem tak:

   

#left_column, #new-products_block_right, #primary_block {background: #FFF}

 

po kliknięciu w produkt wyświetla się strona ze szczegółowymi informajcami do którego również musiałem dodać tło. Dla innych początkujących, którzy wykopią ten temat muszę powiedzieć, że pracę ułatwia wtyczka do firefoxa - firebug. Odpalam ją i mimo, że nie umiem się nią obsługiwać, wystarczy że podświetla mi dany element (np lewą kolumnę) na ekranie gdy najeźdzam na jej kod. Przez co w łatwy i szybki sposób można odszukać prawidłową ścieżkę, a co więcej w moim przypadku primary_block.

 

Posiadam w tle zdjęcie, dodałem je za pomocą:

 

    background: #fff url(../img/Glory_background.png);
    background-size: 100%;

 

Interesuje mnie natomiast taki efekt: zdjęcie w tle jest na stałe w jednym miejscu, a kolumny się poruszają.

http://www.salomon.com/pl/activity/nordic-skiing.html

Edited by szkut (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...