Jump to content

rezolutie automata


Setu

Recommended Posts

salutare.
am fost atentionat de multe ori de catre mai multi clienti care au o rezolutie mai mare la monitor ca pagina mea nu este bine asezata . chestia e ca la mine pe monitor vad bine site-ul dar cum am schimbat rezolutia in mai mare ...la revedere se vede totul mai mare . am schimbat bg la o rezolutie mai mare si credeam ca am rezolvat dar degeaba , eu cu rezolutie mai mica vedeam naspa rau , eu credeam ca se aseaza totul automat .
stie cineva care e cauza ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

La

div#center_column ai width:556px (/themes/prestashop/css/global.css, linia 207),

iar la

div.jcarousel-container-horizontal

- care este continut in div.jcarousel-skin-tango, care este continut in div#center_column -

ai width:605px; (/modules/homecarousel/jcarousel/skins/tango/skin.css, linia 7).

Link to comment
Share on other sites

e gandit gresit, cu imaginea cu logo in fundal. de ce nu pui logo-ul la locul lui normal.


nu se incadra bine logo ul acolo , se vroia la mijloc si nu am stiut atunci cum sa il mut pe centru , bine ca parca nici acum nu stiu :)
Link to comment
Share on other sites

La

div#center_column ai width:556px (/themes/prestashop/css/global.css, linia 207),

iar la

div.jcarousel-container-horizontal

- care este continut in div.jcarousel-skin-tango, care este continut in div#center_column -

ai width:605px; (/modules/homecarousel/jcarousel/skins/tango/skin.css, linia 7).



am valorile astea acolo unde ai spus tu .
Link to comment
Share on other sites

Of, frate!

Ai un container de 605 pixeli latime care sta intr-un container de 556 pixeli latime. Ce se intampla? Da pe-afara! Micsoreaza width de la 605 la 540 pixeli, sa zicem, si lucrurile se vor imbunatati. Nu de tot pt ca in containerul care are acum 605px mai sunt alte containere cu latime fixa si pt ca ai facut varza tema aia.

Nu mi-o lua in nume de rau, ti-ar prinde bine neshte lecturi pe teme de HTML si CSS.

Link to comment
Share on other sites

mi-ar trebui sigur sa mai citesc cate ceva , sunt fascinat de progamare de cand faceam qbasic :) dar acum nu mai am timp si imi pare tare rau.
sincer nu imi aduc aminte sa fi modificat altceva in afara de imagini si culori, cred ca trebuia sa fac eu modificarea .oricum mare dreptate ai ... am facut terci thema :)
mai e o chestie ca nu mai merge zoomul pe imagine , se vede doar imaginea micsorata.
multam frumos de sfaturi. acum ma duc la treaba :) poate reusesc sa o rezolv

Link to comment
Share on other sites

fiind primul mei site multi zic ca m-am descurcat destul de bine luand in considerare ca acum 1 luna nici nu stim unde si cum sa instalez prestashop. sincer e cam greu sa faci un site cu vanzari de rochii decat unul cu vanzari de electrocasnice pentru ca cum spuneai tu trebuie sa ai o farama de creatie in tine .
la mine lipsesc cam din amandoua design, css dar fiind criza am incercat singur .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ce tare am fost la faza ~ Si nu-ti sugereaza nimic? ca 556 e mai mic de 605... iar eu ...!nu ..habar nu am !!!!
tare :D
ce m-am mai chinuit la site-ul asta dar cred ca a iesit destul de bine pana la urma . multumesc de ajutor la toti!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...