Jump to content
  • 0

ceny presta 1.6


luiggipl

Question

Witam

 

mam taki problem:

 

dopiero co zainstalowałem prestashop i zauważyłem iż presta nie liczy podatków tzn. jeśli dodaje nowy produkt to wprowadzam cene netto i wybieram podatek np. 23 %, niestety poniżej gdzie oblicza cene końcową jest to nadal cena netto. ponizej screen

 

mam najnowsza preste 1.6.0.5

 

podatki mam ustawione jako PTU 23% (jako wartość to jest 23.000) dla Polski, tax rules również polska 23%

 

Przeszedłem juz chyba wszystkie możliwe opcje i nadal nic?

 

Proszę o pomoc

 

Dodam jeszcze ze ten sam problem występuje w demo na stronie prestashop.com

post-776827-0-54717400-1396527214_thumb.jpg

Edited by luiggipl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jak widać na moim obrazku opcja podatków jest cały czas aktywna (pole wyboru podatku jest aktywne), problem polega na tym że jak z tego pola wybieram jakikolwiek podatek -> 4% lub 23% to wyświetlana poniższa cena końcowa nie zmienia się! Co ma wpływ na ceny w moim katalogu, te wyświetlane jak i te za które kupuje klient, te ceny również pojawiają się na fakturze. Wyglada to tak jakby skrypt nie przeliczał ceny netto i nie dolicza podatków.

 

Proszę o dalsza pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jakby rozwiązanie mojego problemu było tak trywialne to bym nie zawracał nikomu głowy na forum...

 

A rozwiązaniem mojego problemu okazało się:

 

paczka lokalizacyjna do danych krajów nie jest do końca sparametryzowana....

a mianowicie każdy podatek w >localization>podatki nie jest przypisany do reguł podatkowych!!

dlatego aby to naprawić trzeba pojedynczo wejść w podatek i następnie na górze nacisnąć dodaj Tax Rules i przyporządkować właściwe wartości. 

Podaje rozwiązanie problemu ale w przyszłości liczę na pomoc przy innych problemach.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...