Jump to content

Moduł ustalania cen dla produktu/kategorii


Recommended Posts

Witam,

 

Orientuje się ktoś może czy istnieje jakiś moduł abym mógł ustawić ceny dostawy względem kategorii lub pojedynczych produktów ? Chodzi mi o to aby nie było to rozwiązanie z zakresem wagowym czy cenowym, tylko konkretnie względem produktu lub kategorii.

 

Z góry dzięki ;)

Link to comment
Share on other sites

Możesz to sobie zrobić bez modułu. Ustal sobie rodzaj wysyłki pod określoną nazwą np "Kurier kategoria"  a potem zdefiniuj na sztywno jeną cenę. 

 

Zastanów się tylko co zrobisz jak kleint doda dwa różne produkty, bo będzie musiał zapłacić za dwie przesyłki co moze go zniechęcić do zakupu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

W tym momencie jest stała cena przesyłki niezależnie od wagi + powyżej określonej kwoty przesyłka gratis. Przy dużej ilości towaru jest dużo zabawy z ustawieniami wagi dla każdego nowo dodanego produktu poza tym nie znam wagi wszystkich produktów i są sytuacje gdzie coś waży 0,5 kg a są także takie gdy towar waży 20kg. Dlatego chciałbym aby kategoria w której są duże i ciężkie rzeczy miała inna cenę przesyłki.

Pozdrawiam

Edited by Maniek89 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Pomijając Twój sklep, jesli przy wysyłce towarów decyduje waga przesyłki to z doświadczenia powiem Ci, że najrozsądnieszym będzie skorzystać z tego co jest ponieważ wątpie, żeby ktos pisałe specjalnie moduł do czegoś takiego skoro jest taki system liczenia.

 

Problemem jest tutaj brak informacji. U siebie sprzedaje listwy i inne rzeczy i owszem czasami trzeba się poświęcić i "powklepywać" wagi jednak jeśli wszystko jest dobrze policzone to działa to wyśmienicie. Mam przy listwach jednego producenta, mam podaną wagę każdej listwy w karcie produktu, a w ustawieniach kuriera zdefiniowane 6 przedziałów wagowych, każdy w innej cenie. System sam nalicza cene przesyłki :)

 

Zapytaj producenta lub dystrybutora. Oni powinni znać takie rzeczy jak waga ponieważ prawdopodobnie wysyłając paczki mają ten sam problem co Ty.

Link to comment
Share on other sites

Kilka dni. Robisz sobie liste produktów w exelu czy wordzie, dokładnie tak po kolei jak masz w zapleczu, owierasz kazdy produkt w nowej karcie (przytrzymujesz CTRL i klikasz na polu EDYCA po prawej stronie kazdego produktu na liście). Sprawdź jakie skróty klawiaturowe ma Twoja przeglądarka, to przy pomocy klawiatury pójdzie szybko. Zmieniałem tak ostatnio 200 produktów, nazwa i cena. Poszło sprawnie bo w przeciągu kilku minut zmieniłem kilkadzisiąd produktów. Przyda się drugi monitor do wyświetlania tabeli z wartościami wag.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...