Jump to content

Futárszolgálatok


looksha

Recommended Posts

Nem igazán szoftver téma, de gondolom vannak még néhányan, akik létrehozói és működtetői is egyben a webshopjuknak. Gondoltam tapasztalatot lehetne cserélni a különböző futárszolgálatokról, árakról minőségről. Magam 2006-ban az MPL-el kezdtem, most harmadik éve a DPD-vel dolgozom, de nagyon gondolkozom, hogy szerződök a GLS-el. Elég jó árat adtak. Van velük valakinek tapasztalata?

Link to comment
Share on other sites

Én régebben egy elég nagy webáruháznál melóztam, ahol évekig GLS volt, és elég korrektek és gyorsak voltak, amíg le nem kellett cserélni őket politikai okokból a GTR-re. Ami katasztrófa volt. Manapság a postával/ppp-vel dolgoztatnak, és szerintem árban ők lehetnek a legjobbak. Mármint a posta. De ez a tapasztalat nagyvállalati működésben volt, kisebb volumenű webshopoknál ez lehet teljesen más.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nem igazán szoftver téma, de gondolom vannak még néhányan, akik létrehozói és működtetői is egyben a webshopjuknak. Gondoltam tapasztalatot lehetne cserélni a különböző futárszolgálatokról, árakról minőségről. Magam 2006-ban az MPL-el kezdtem, most harmadik éve a DPD-vel dolgozom, de nagyon gondolkozom, hogy szerződök a GLS-el. Elég jó árat adtak. Van velük valakinek tapasztalata?

 

Eddig nincs panaszunk a GLS-re, minden csomag célba ért és az áraik is jók.

Mellettük a Pick Pack Pont és az MPL szerepel. MPL is jó, a Pick Pack pedig olcsó, viszont lassúbb (vidékről).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Most küldtek nekem is árajánlatot Ha csak nincs valami rejtett plusz költség, jobb, mint a DPD. Nálam jellemzően alacsony tömegű csomagok vannak (kerékpár alkatrész) Ezek a 2-5 kg közötti csomagok utánvéttel a DPD-nél átlag brutto 1400 Ft-ért mennek. A GLS ajánlata ugyanerre 1000-1300 Ft körül van.

Link to comment
Share on other sites

nekem a posta vált be. A legolcsóbb, ha előre fizetett rendelések kiszállításáról van szó.

 

Utánvét kérdésben a futárok olcsóbbak. Én Gls-t ott hagytam, mert drága volt, DPD-t mert undok és trehány futárjaik vannak, ha nem volt kedve, nem jött a csomagért... DHL-től úgy kellett az utánvétet követelni, nagyon fapados. 2 éve nem dolgozom futárral, csak néha, de akkor is ezt használom, nem kell szerződni: http://www.vaterafutar.hu/#gtr

 

Még azért is posta, mert nem számol fel a csomag örzésért külön díjat. Sok ember nem ér rá átvenni, mert hirtelen el kell utaznia 1-2 napra, ilyenkor a postán megvárja a csomag.

 

A GLS pl. az át nem vett csomagok visszaszállítását is felszámolta + a napokat az örzésért. 

Edited by parokashop (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nekem a posta vált be. A legolcsóbb, ha előre fizetett rendelések kiszállításáról van szó.

 

Utánvét kérdésben a futárok olcsóbbak. Én Gls-t ott hagytam, mert drága volt, DPD-t mert undok és trehány futárjaik vannak, ha nem volt kedve, nem jött a csomagért... DHL-től úgy kellett az utánvétet követelni, nagyon fapados. 2 éve nem dolgozom futárral, csak néha, de akkor is ezt használom, nem kell szerződni: http://www.vaterafutar.hu/#gtr

 

Még azért is posta, mert nem számol fel a csomag örzésért külön díjat. Sok ember nem ér rá átvenni, mert hirtelen el kell utaznia 1-2 napra, ilyenkor a postán megvárja a csomag.

 

A GLS pl. az át nem vett csomagok visszaszállítását is felszámolta + a napokat az örzésért. 

 

 

Szerződésesen a Posta olcsó utánvéttel is, még a Vaterafutárnál is.
 
Én a PostaPontokat szeretném az áruházba beletenni... van valakinek erre megoldása?

A Pick Pack Pontokat az Agile Pickup Center modul kezeli, de jó lenne egy külön modul a PostaPontra is (aminél nem kell manuálisan felvinni az átvevőpontokat).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...