Jump to content
  • 0

koszt dostawy


Memo84

Question

Witam

 

 

Mam taki problem, chciał bym aby po dodaniu produktu do koszyka wyświetlany był najniższy możliwy koszt wysyłki, i tu pojawia się problem gdyż mam też możliwość odbioru osobistego. Jak zrobić aby wyświetlał się najniższy koszt wysylki z pominięciem darmowej dostawy, gdyż w takiej konfiguracji zawsze pokazuje 0 zł za dostawę ?

Link to comment
Share on other sites

34 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Yabber dzięki za szybką odpowiedź jednak takie ustawienia działa jeżeli każdy produkt można wysłać za pomocą tych samych dostawców a ja mam tak że wysyłam listem,paczką,kurierem. Jeżeli produkt nie może być wysłany listem bo jest zbyt duży a ja ustawię taka formę wysyłki jako domyślnego przewoźnika to w momencie dodania produktu do koszyka wybierany jest odbiór osobisty czyli darmowa dostawa. Jakieś inne pomysły ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,  chciałbym się podpiąć pod ten watek i spytać o taką rzecz która dotyczy presty 1.6:

 

Jak ustawić w wysyłkach aby koszt na kraj w którym jest firma był najmniejszy a resztę stopniowane różnymi cenami do krajów po za.

 

W ustawieniach jest Europa i Eropa po za  unią. Koszt na terenie kraju będzie niższy niż do Londynu np.

 

A tutaj mam Europa obejmująca nasz kraj i cena  wszystkich krajów Europejskich musi być taka sama.

 

Dodałem do zone Kraj Polska ale i tak nalicza koszty z Europy....

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dodałem do zone Kraj Polska ale i tak nalicza koszty z Europy....

 

Trzeba jeszcze w Lokalizacja -> Kraje

Zmienić przypięcie kraju Polska do strefy Polska.

Potem we wszystkich przewoźnikach podać cenę wysyłki do strefy Polska.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

a Wiesz może w którym miejscu wysyła sie  newsslettery? - znalazłem wysyłkę e-maili z poziomu zamówienia ale mi chodzi o to żeby wysyłać jeden list do jakieś grupy albo do wszystkich którzy zostawili e-maila w sklepie....coś nie mogę znaleść a przeklikałem cały panel..włącznie z blokiem ale tam wyświetlają się tylko ci którzy się zapisali

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Masz włączone bloki prawej kolumny. Do takiego ustawienia tematu musisz zmienić wymiary obrazka category_default.

Preferencje -> Zdjęcia

Wysokość jakieś 140 max.

Zgodnie z info:

Po modyfikacji nie zapomnij ponownie wygenerować miniatur

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jednak z dostawą jest problem ponieważ w USA i w Niemczech widzi tą najniższą cenę ustawione mam w preferencjach że domyślnie mój przewoźnik którego stworzyłem nawet wyłączyłem Europę i powstawiałem osobno państwa europy i każde podpiąłem pod strefę. Mimo wszystko widać tylko cenę w koszu wszędzie ta którą ustawiłem gdzie jestem. Bo w zasadzie powinno byc tak że jak ktoś podchodzi do zakupów i wrzuca do kosza to powinno mu wskoczyć albo inaczej pokazać w koszu cenę jaka obowiązuje w jego kraju za przesyłkę...

A potem potwierdza dalej w opcjach dostawy.. Czy da to rade gdzieś ustawić żeby było tak jak napisałem?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na poziomie koszyka jest to niemożliwe. Presta musiała by posiadać właściwości telepatyczne :D i wiedzieć jaki adres dostawy wybierze sobie klient finalizując zamówienie.

Klient może zdefiniować sobie sto adresów dostaw. Jeden może być na tej samej ulicy gdzie jest Twój sklep, drugi w Chinach, a trzeci w Papui-Nowej Gwinei. Dopiero finalizując zamówienie klient wybiera adres wysyłki.

 

Można zainstalować moduł "Oszacowanie wysyłki" żeby klient mógł sprawdzić koszty wysyłki do danego kraju (działa dla zamówień w 5 krokach).

 

A z koszyka można wywalić koszt wysyłki, żeby nie mylić klienta. Wymaga to małej modyfikacji pliku tpl koszyka.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czyli jak nie wywalę z kosza kosztów wysyłki to zawsze będzie pokazywał koszt z mojego kraju a dopiero przy wyborze dostawy będzie wyskakiwać odpowiednia cena do odpowiedniego kraju.. Czy tak? A ta modyfikacja kosza to jak skomplikowana jest może byś wiedział co wywalić z tpl koszyka ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czyli jak nie wywalę z kosza kosztów wysyłki to zawsze będzie pokazywał koszt z mojego kraju

 

Nie z Twojego kraju, tylko według reguły ustawionej w Wysyłka -> Preferencje -> Ustawienia dostawy

 

Jak zmodyfikować koszyk zaraz zobaczę.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Plik:

/themes/default-bootstrap/modules/blockcart/blockcart.tpl

 

Od linii 143:

<div class="cart-prices-line first-line">
                                <span class="price cart_block_shipping_cost ajax_cart_shipping_cost">
                                    {if $shipping_cost_float == 0}
                                        {l s='Free shipping!' mod='blockcart'}
                                    {else}
                                        {$shipping_cost}
                                    {/if}
                                </span>
                                <span>
                                    {l s='Shipping' mod='blockcart'}
                                </span>
                            </div>

Najlepiej to dać w komentarz, albo usunąć.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hej, po wielokrotnych próbach niestety nie działa mi, raz doszedłem do tego że wogóle mi zniknął koszyk a generalnie to chciałem żeby tylko dostawy się w koszyku nie wyświetlały.. czy jesteś w stanie mi jeszcze podpowiedzieć jak z tego wyjść- została mi tylko ta kwestia w sklepie i miałbym już koniec z nim...... 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Od linii 143 wstaw ten kod:

                           <!--<div class="cart-prices-line first-line">
                                <span class="price cart_block_shipping_cost ajax_cart_shipping_cost">
                                    {if $shipping_cost_float == 0}
                                        {l s='Free shipping!' mod='blockcart'}
                                    {else}
                                        {$shipping_cost}
                                    {/if}
                                </span>
                                <span>
                                    {l s='Shipping' mod='blockcart'}
                                </span>
                            </div>-->

A ten usuń:

                           <div class="cart-prices-line first-line">
                                <span class="price cart_block_shipping_cost ajax_cart_shipping_cost">
                                    {if $shipping_cost_float == 0}
                                        {l s='Free shipping!' mod='blockcart'}
                                    {else}
                                        {$shipping_cost}
                                    {/if}
                                </span>
                                <span>
                                    {l s='Shipping' mod='blockcart'}
                                </span>
                            </div>
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam.

mamy problem z kosztami wysyłki paczek o różnych wymiarach.

 

dokładnie wygląda to tak:

sprzedajemy deski o rożnych wymiarach i gdy klient będzie chciał kupić naraz kilka to może przekroczyć wymiary gabarytowe dla poczty polskiej i wchodzi na większe paczki przez co cena wysyłki się zwiększa. Ustawiłem wielkości wymiarów paczki w produktach oraz stworzyłem odpowiedni wybór dostawy ( w opcjach dostawy jest podana maksymalna głębokość szerokość i wysokość) jednak po złożeniu zmówienia nie było to brane pod uwagę i sklep podawał sposoby dostawy tylko w zależności od wagi ignorując ich wymiary.

 

czy da się to jakoś zrobić aby wielkości produktów były automatycznie sprawdzane.

moim jedynym pomysłem w tym momencie jest ustalenie dla każdego produktu odpowiedniej metody dostawy ale to może generować pewne błędy w kosztach przesyłek.

 

(przeszukałem forum i z góry przepraszam jeśli to pytanie już gdzieś padło ;) po prostu nie znalazłem)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

Chciałem się podpiąć do tematu kosztów przesyłek, może już o tym było ale jeżeli ktoś już wybrał koszt wysyłki  np. ZAPŁATA za POBRANIEM (w dziale 04. Wysyłka) i przechodzę dalej do ( działu 05. Płatność) to dlaczego w płatnościach na dole pojawia mi się dalej wybór  DOSTAWY i PŁATNOŚCI  - PRZELEW i POBRANIE?  jak to ustawić że jeżeli w WYSYŁCE wybieram np PRZELEW to w płatności nie pojawiało mi się już POBRANIE ? ponieważ jak klient w płatności zmienia mi sposób zapłaty to cena zostaje nie zmieniona,  załączam zdjęcie dla pokazania. 

proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...