Jump to content

Sprzedaż kompletu


Recommended Posts

WItam, interesuje mnie taka funkcja. Na poziomie produktu chciałbym dać klientowi możliwość kupienia kompletu produktu powiązanego. Klient widzi produkt oraz praodukt powiazany i ma możliwośc zaznaczenia produktu powiązanego i dodania razem obu produktów do koszyka za jednym razem. Czy istnieje taka funkcja, jesli tak to czy ktoś wie gdzie szukać odpowiedniego modułu?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja to rozwiązałem za pomocą produktów powiązanych. Na stronie z produktem wyświetlają się poniżej akcesoria i bez pośrednio z tej strony można dodać do koszyka dodatkowy sprzęt związany z danym produktem.

Link to comment
Share on other sites

Produkty powiązane to nie jest to o czym napisałem, ani nawet nie próbuje być podobne do tego.  Co z tego, że produk powiązany bedize wyświetlany na dole. Jest to słabo widoczne, a po za tym nie ma takiej funkcjonalności o jakiej pisałem czyli dodawanie dwuch produktów na raz jako komplet. Opcja produktów powiązanych totalnie do tego nie pasuje.

Link to comment
Share on other sites

Produkty powiązane to nie jest to o czym napisałem, ani nawet nie próbuje być podobne do tego.  Co z tego, że produk powiązany bedize wyświetlany na dole. Jest to słabo widoczne, a po za tym nie ma takiej funkcjonalności o jakiej pisałem czyli dodawanie dwuch produktów na raz jako komplet. Opcja produktów powiązanych totalnie do tego nie pasuje.

 to, że jest wyświetlany na dole to zależy od tego jak sobie wstawisz. Jak chcesz to możesz nawet w nagłówku strony ;) podałem tylko przykład mojego rozwiązania. 

A do Twojego pomysłu, to można ten moduł wykorzystać, tylko trzeba stworzyć checkboxa, pobierać ceny z zaznaczonych elementów i dodać do głownej ceny aktualnie wyświetlanego produktu. Myślę, ze takie rozwiązanie by przeszło.

 

 

 

Możesz pokazać przykład strony ?

Pozdrawiam

TM

http://tiny.pl/qn7qg

Link to comment
Share on other sites

Dosyć sensownie to wygląda. Szczerze mówiąc na podanym przykładzie jest miejsce aby umieścić tych produktów z cross sellingu więcej.

Jeśli to twój sklep to:

1. Po dodaniu produktu do koszyka nie wyświetliło mi się żadne potwierdzenie. Nie wiem czy ma tak być ale z reguły coś się wyświetla.

2. Pobrana ulotka z produktem zawiera inną cenę niż z pobieranej strony.

 

Ad. 2 Czy taka opcja jest w preście czy trzeba sobie skołować moduł ?

Pozdrawiam

TM

Link to comment
Share on other sites

dzięki Tomek za uwagi, sklep jest cały czas przerabiany. Problem jest taki, że mam 4 sklepy na jednym silniku, a jeszcze 3 dojdą. Więc chcąc nie chcąc zawsze coś się wykrzaczy jak się grzebie w silniku :/

moduł trzeba doinstalować, nazywa się po prostu product accessories

Link to comment
Share on other sites

4.. oO Nieźle. Warto od czasu do czasu pokazać sklep do oceny obcej osobie - masz obiektywną opinię. (Fajny sklep :) Widać że jesteście profesjonalistami.

Na IAI też można było generować ulotkę z produktem ale wiecznie była rozjechana dlatego z niej zrezygnowałem.

Dzięki za nazwę. Zapiszę sobie :)

I mam pytanie do maski sklepu. Wszystkie robicie na jednym szablonie ?

Link to comment
Share on other sites

zawsze jest ten sam wzorzec, najpierw projekt w ps'ie, potem domyślny szablon w preście się przerabia.

Problem jest taki, że w trakcie pracy pojawiają się inne pomysły i często się zdarza, że jednak sklep odbiega od założeń początkowych w wyglądzie, w funkcjach a i często się robi przez to burdel w kodzie, który potem trzeba poprawiać ;]

Link to comment
Share on other sites

Domyślam się. Ale i tak jest fajnie na preście że możesz wszystko edytować osobiście :)

Na różnych portalach się porównuje oprogramowania sklepów. Dużo pozytywnych opinii zbierają saasy ale nigdy nie przeczytałem w żadnym artykule że systemy typu presta czy magento są darmowe a poprawki kosztują przypuszczalnie do 400 zł. Są to jednorazowe moduły czy zmiany. W saasach płacisz abonament + dodatkowe pakiety. W moim obecnym saasie większe mam opłaty z dodatków niż sam abonament. Ale o tym się już nie pisze ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...