Jump to content

problema configurare meniu orizontal


Recommended Posts

buna ziua,

 

am si eu o problema cu modulul de meniu orizontal. Problema in sensul ca nu pot nici cum sa accesez partea de configurare.

 

de ce nu pot sa intru mi-am dat seama. am mai mult de 10000 de categorii si ~30000 de produse in momentul de fata. pana la importarea ~4000 de categorii pot sa intru in configurare, dupa aceea in schimb nu mai pot. primesc o eroare de insuficienta memorie. am incercat sa vorbesc la provider sa mareasca memoriea alocata, dar degeaba, practic oricat de multa memorie ar aloca este nevoie de mai multa.

 

intrebarea este daca este vre-o metoda de configurare a link-urilor din meniu, manual prin editare de cod. Asta ca sa nu mai trebuiasca ca pentru orice modificare in meniu sa fiu nevoit sa import din nou toate categoriile.

 

este vorba de www.timjante.ro

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

vad ca ai necazuri c-am mari

propun sa-ti cumperi un vps, care sa-l configurezi tu cum vrei

Am luat in calcul varianta asta. Numai ca asta o sa fac peste ceva vreme. In momentul acesta nu am alta varianta.

Am fost constient de la inceput ca la asa de multe categorii o sa am genul asta de probleme

 

Multumesc oricum de sfat

Edited by sady4s (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

 

daca nu te gandesti sa treci la un vps incearca sa modifici fiiserul  blocktopmenu.php functia de mai jos asa

	private function getCategoryOption($id_category = 1, $id_lang = false, $id_shop = false, $recursive = true)
	{
		return;
.....

 

a functionat .... super.

 

multumesc mult.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...