Jump to content

İngilizce ve Türkçe dilli sitede, Üyelikde şehir gösterimi ?

Veli

Recommended Posts

Merhaba,

1. prestashop 1.5.6.2  versiyonu için sitemde İngilizce ve Türkçe dil mevcut. Default kurulum.

Her iki dil içinde üyelikde, şehir gösterimi için Türkçe ve Türkiyeden olan üyeler için Türkiyenin il ve ilçelerini, İngilizce dilini seçerek üyelik yapanlar için ise diğer ülkelerin isim ve bolgelerini nasıl gösterebilirim ?

2. Türkçeyi ana dil yani site açılışında sitenin Türkçe dili seçili gelmesini nasıl yapabilirim. Default kuruluş yaptım ama ingilizce seçili geliyor..

Merhabalar

1.Soru için :

Dil ve bölge ayrı kavramlar. Yurt dışındaki birisi Türkçe kullanabilir. Yurt içindeki birisi de İngilizce kullanabilir. Ülkeler ile dilleri ilişkilendirmeyi doğru bulmuyorum.

2. Soru İçin

Yönetim panelindeki localisation / yerelleştirme bölümünden varsayılan dili seçebilirsiniz. Sitenin ön sayfasından dil seçimi yaptıysanız Prestashop bu seçimi hatırlar. (çerezler yoluyla ) Dolayısıyla siteyi her açtığınızda en son kullandığınız dili görürsünüz. Daha önce sitenize girmediğiniz başka bir tarayıcı açıp deneyin varsayılan dil ile açılacaktır. 

• Like 1

çok teşekkür ederim. 1ci madde için izah kolay anlaşılsın diye öyle yazdım. Sizin dediğiniz doğru.

Burda yapmak istediğim, ziyaretçi üye olurken Türkiyeden il ve ilçe seçmek isterse onları görebilsin, Türkiye dışı bir ülke seçmek isterse de, ülke yada bölgesini seçebilsin. bu kısmları nerden girebilirim.

Toplu giriş dosyası vs varmı ?